Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DANIEL TARAS Z 22. BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO NA III MIEJSCU W PÓŁMARATONIE W ŁEBIE

DANIEL TARAS Z 22. BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO NA III MIEJSCU W PÓŁMARATONIE W ŁEBIE fot. ORGANIZACJA IMPREZ SPORTOWYCH "VALDANO" RYSZARD WALENDZIAK

Reprezentant 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego / Folta Active z Malborka, st.szer. Daniel TARAS w dniu 31.01.2015 r. zajął wysokie III miejsce w Półmaratonie w Łebie. Łebski półmaraton to najdłuższy dystans biegowy w Powiecie Lęborskim.

Do tego jest to impreza przełajowa i niezwykła również ze względu na malowniczą trasę, która poprowadziła zawodników po zalesionej Mierzei Sarbskiej, miejscami przy samym Bałtyku, aż do latarni morskiej Stilo. Okazało się, że trudna i wymagająca trasa tylko nakręcała atmosferę. Z 21,1 kilometrów, tylko około 500 metrów biegło się po asfalcie, na reszcie odcinka podłoże było szutrowe, lub miejscami piaszczyste.

Uczestnicy musieli zmagać się jeszcze z kilkoma podbiegami, z czego największe i najbardziej uciążliwe było to w okolicach półmetka, gdy trzeba było dotrzeć na wzgórze wydmowe, na którym stoi latarnia morska. Tam, na szczycie była okazja, aby poznać jedyną w Polsce panią latarnik, którą w specjalnej, służbowej czapce witała biegaczy.

Oprócz kurtuazyjnego powitania (machnięcie ręką też było akceptowalne) należało obiec latarnię i udać się z powrotem w stronę mety. Przy tej edycji półmaratonu padł rekord trasy, Tomasz Grycko z Władysławowa (1:15:06) pobił go o prawie minutę. Drugi na mecie był Adam Głogowski z Gdyni (1:15:36), a trzeci Daniel Taras z Malborka(1:15:57).

Danielowi gratulujemy wysokiego poziomu sportowego.

Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku

RYSZARD WALENDZIAK

Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.