Wydanie nr 162/2026, Czwartek 11.06.2026
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumscy policjanci zatrzymali 6. osób poszukiwanych podczas ogólnopolskiej akcji.

  • Wydanie nr 162/2026
  • 4 marca 2026, 11:27
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztumscy policjanci zatrzymali 6. osób poszukiwanych podczas ogólnopolskiej… fot. KPP Sztum
W dniach 2 i 3 marca odbyła się ogólnopolska policyjna akcja, której celem było zlokalizowanie i zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez polskie sądy i prokuratury. W wyniku dwudniowych intensywnych działań sztumscy policjanci zatrzymali 6. poszukiwanych osób.

Głównym celem działań, prowadzonych przez sztumskich policjantów, było zatrzymanie osób uchylających się przed wykonaniem decyzji, wydanych wobec nich przez organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości.

Skrupulatne czynności przy użyciu najnowszych technologii oraz pełne zaangażowanie funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie miejsc zamieszkania wielu osób poszukiwanych.

- „Działania prowadzone były w ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Elblągu, Jednym z celów akcji było bowiem sprawdzenie legalności pobytu cudzoziemców na terenie naszego powiatu. Oprócz tego sprawdzeniom podlegały miejsca grupowania się obcokrajowców” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - „W efekcie kryminalni, policjanci z patrolówki oraz ruchu drogowego w Sztumie, a także dzielnicowi i patrolowcy  z Dzierzgonia ustalili, namierzyli i zatrzymali 6. poszukiwanych osób. Jedna osoba trafiła do zakładu karnego. Natomiast pozostałe osoby poszukiwane po uiszczeniu grzywien zostały zwolnione”.

Ta akcja to początek cyklicznych działań służb, których celem nadrzędnym jest dbałość o bezpieczeństwo publiczne w naszym kraju. Żaden przestępca nie może czuć się w Polsce nieuchwytny. Cudzoziemcy przybywający do RP i chcący prowadzić tu działalność przestępczą, a w szczególności w formie zorganizowanych grup przestępczych, będą pod czujnym okiem polskich służb.

Policjanci przypominają!

Uchylanie się przed karami nie spowoduje ich uniknięcia. Odwlecze tylko w czasie poniesienie konsekwencji. Zgodnie z kodeksem karnym: kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, tworzy fałszywe dowody, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego, albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3. miesięcy do lat 5.

 

Zdjęcia: KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.