Wydanie nr 116/2026, Niedziela 26.04.2026
imieniny: pokaż (6 imion)Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Świąteczny Jarmark w Starostwie Powiatowym w Sztumie – magia, rękodzieło i pomoc dla Zosi. Wideo i zdjęcia

Świąteczny Jarmark w Starostwie Powiatowym w Sztumie – magia, rękodzieło… fot. TvRegionalna24.pl
Od wczesnych godzin porannych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sztumie trwa Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających czekają przepiękne ozdoby, świąteczne dekoracje i loteria fantowa, z której cały dochód wesprze leczenie i rehabilitację małej Zosi Lewandowskiej. Kiermasz potrwa do godziny 16:30.

W środę, 3 grudnia w budynku Starostwa Powiatowego w Sztumie odbywa się Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy, który od rana przyciąga mieszkańców poszukujących świątecznej atmosfery, wyjątkowych prezentów oraz okazji do wsparcia szczytnego celu. Kiermasz potrwa do godziny 16:30 i oferuje szeroki wybór ręcznie tworzonych dekoracji, idealnych na zbliżające się święta.

W sali konferencyjnej przygotowano liczne stoiska, na których znaleźć można m.in. własnoręcznie wykonane ozdoby, choinki, bombki, ceramikę, obrusy, świece czy mydełka. Bogaty, różnorodny asortyment to zasługa uczestników:
– Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie i Dzierzgoniu,
– Zakładu Aktywności Zawodowej w Sztumie,
– Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach,
– SOSW w Kołoząbiu,
– Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie.

Każde stoisko zachwyca starannie wykonanymi pracami, w które twórcy włożyli mnóstwo serca i pasji. Organizatorzy podkreślają, że to doskonała okazja, by zakupić oryginalne, niepowtarzalne prezenty i jednocześnie wesprzeć lokalnych wytwórców.

Ważnym elementem jarmarku jest loteria fantowa przygotowana przez Młodzieżową Rady Powiatu Sztumskiego. Każdy los daje nie tylko szansę na nagrodę, lecz przede wszystkim umożliwia realne wsparcie zbiórki na leczenie i rehabilitację Zosi Lewandowskiej – małej wojowniczki, która każdego dnia walczy o zdrowie. Historię dziewczynki można poznać na stronie: https://www.siepomaga.pl/zosia-lewandowska

Na odwiedzających czekają również świąteczne smakołyki, które dopełniają wyjątkowej atmosfery wydarzenia. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału, podkreślając, że Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko okazja do zakupu pięknych prezentów, ale także szansa, by zrobić coś dobrego dla potrzebujących.

Świąteczny kiermasz potrwa do godziny 16:30. Każdy, kto chce poczuć magię nadchodzących świąt i włączyć się w pomoc Zosi, powinien koniecznie odwiedzić Starostwo Powiatowe w Sztumie.

Nie może was tam zabraknąć!

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.