Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Przebudowa odcinka Gnojewo-Knybawa. Zobacz postęp prac lipiec 2024. Wideo i zdjęcia

DK22. Przebudowa odcinka Gnojewo-Knybawa. Zobacz postęp prac lipiec 2024.… fot. TvRegionalna24.pl
Przebudowa odcinka drogi krajowej 22 między Gnojewem a Knybawą idzie pełną parą. Prace modernizacyjne na odcinku około 5,6 km mają zakończyć się we wrześniu 2024 r.

W ramach prowadzonych prac na remontowanym odcinku DK22 między Gnojewem a Knybawą poszerzona zostanie oś drogi, powstaną nowe zjazdy i bezpieczne skrzyżowania, zbudowane nowe drogi serwisowe, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Cała inwestycja poprawi bezpieczeństwo i wygodę użytkowników drogi. Przebudowa DK22 to nie tylko poprawa infrastruktury komunikacyjnej, to również uporządkowanie przestrzeni przydrożnej, poprawa jej estetyki, a także wzrost potencjału inwestycyjnego gminy Miłoradz.

- „Na dzień dzisiejszy prace odbywają się we wszystkich branżach, Zamawiający nie widzi zagrożenia terminu” - informuje Mateusz Brożyna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. - „Jedynie z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, tj. m. in. duże opady deszczu w miesiącu listopadzie i kwietniu może okazać się, że Wykonawcy będą przysługiwać, zgodnie z Warunkami Kontraktu, dodatkowe dni na realizację zadania. Powyższe będzie możliwe do oceny przez Zamawiającego dopiero po złożeniu przez Wykonawcę roszczeń ostatecznych i przedstawieniu stosownych dowodów”.

Przypomnijmy, że przetarg na rozbudowę tego odcinka wygrała firma PORR z Warszawy. Wartość inwestycji to około 115,4 mln zł. Rozbudowa drogi na odcinku około 5,6 km ma zakończyć się we wrześniu 2024 r.

A jak wygląda obecnie przejazd tym odcinkiem? Obejrzyj materiał wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
nez
nez Dzisiaj, 09:19
Zmotoryzowani powinni zbiorowo wnieść pozew i domagać się odszkodowań.
16.07.2024 ok.godz. 17.15- burza - nie umocowane dobrze znaki latały po drodze, gałęzie nie wywiezione po ścince buszowały po drodze.