Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami karnymi.

  • Wydanie nr 199/2024
  • 8 lipca 2024, 10:12
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami karnymi. fot. zdjęcie poglądowe
W ramach prowadzonych działań prewencyjno-kontrolnych w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na drogach, sztumscy policjanci w minionym tygodniu uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym rowerzystom. Mężczyźni zostali ukarani przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.

W Czerninie funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym rowerzystom.

- „Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego mężczyznę i jadącego z nim 35-latka. Badanie wykazało, że mieli ponad promil alkoholu w organizmie” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy KPP w Sztumie.

Kolejny nietrzeźwy cyklista został zatrzymany w jeden dzień dwukrotnie przez policjantów.

- „Jak się okazało, 33-latek kierował jednośladem mając ponad pół promila.  Ostatni został zatrzymany w Czerninie. 41-latek w chwili zatrzymania do kontroli miał pół promila” - dodaje policjantka. - „Wszyscy zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi w wysokości 2500 zł”.

Policjanci przypominają, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły m. in. wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.