Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Bezpieczne wakacje – spotkanie policjanta z dziećmi.

  • Wydanie nr 199/2024
  • 4 lipca 2024, 11:08
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Bezpieczne wakacje – spotkanie policjanta z dziećmi.… fot. KPP Sztum
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Starym Targu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotykał się z dziećmi spędzającymi wakacje w mieście. Takie zajęcia dają możliwość porozmawiania o bezpieczeństwie nad wodą, w domu, na podwórku i na drodze.

Policjanci odwiedzają dzieci i młodzież podczas trwających wakacji, gdzie prowadzą zajęcia profilaktyczne. W czasie prowadzonych prelekcji funkcjonariusze omawiają zagrożenia, jakie mogą spotkać młodych ludzi w czasie letniego wypoczynku, a także sposoby jak się przed nimi chronić oraz gdzie szukać pomocy. Przypominają podstawowe zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego, powtarzają zasady korzystania z kąpielisk oraz omawiają właściwe zachowania w sytuacji nawiązania kontaktu przez osobę nieznajomą.

- „Dzielnicowy ze Starego Targu spotkał się z miejscowymi dziećmi, gdzie podczas pogadanek przekazywał im wiele cennych rad o bezpieczeństwie podczas wypoczynku na wakacjach. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa oraz pod jaki numer alarmowy należy zadzwonić, jeżeli będziemy potrzebować pomocy. Jednak największą frajdą była możliwość zobaczenia prawdziwego radiowozu i włączenia sygnałów dźwiękowych oraz ubrania wyposażenia policjantów podczas zabezpieczeń różnych imprez” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy KPP w Sztumie. - „Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze, funkcjonariusz kolejny raz przypominał jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Spotkania policjanta z  młodymi ludźmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy o których mówił policjant”.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.