Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Rekordowy Bieg i Marsz NW wałami von Plauena – na starcie pojawiło się blisko 250 uczestników. Wideo i zdjęcia

Niedzielne zmagania biegaczy i maszerów na wałach von Plauena w Malborku nie należały do najłatwiejszych. Wszystko za sprawą 30-stopniowego upału, który dawał się uczestnikom 8. edycji zawodów we znaki. Była to rekordowa edycja, bowiem na starcie stanęło blisko 250 zawodników.

W niedzielę, 30 czerwca na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku odbył się po raz 8. Bieg i Marsz Nordic Walking wałami von Plauena, zaliczany do cyklu Grand Prix Cross Polska. W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy z powiatu malborskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego, a także z Pomorza i wielu miast Polski, m.in. Pasłęka, Gdańska, Olkusza, Torunia, Wejherowa, Grudziądza i Działdowa.

Podobnie do lat poprzednich, zawodnicy mieli do pokonania dystans około 5 km, czyli trzy pętle przygotowane przez organizatorów wydarzenia.

W tegorocznej edycji jako pierwsi wyruszyli maszerzy. Na starcie pojawiło się ich blisko 90. Jako pierwszy na mecie pojawił się Maciej Kłos z Gdańska, który pokonał trasę w ciągu 31,37 minut. Drugi był Rafał Grobelniak z Żukowa (34,06 min), a trzeci Kriss Przyborkiewicz z Torunia (34,16 min).

Wśród kobiet pierwsza do mety dotarła Joanna Stachowicz z Dziemian, która trasę pokonała w czasie 35,56 minut. Druga była Hanna Grobelniak z Żukowa (38,04 min), a trzecia – Magdalena Behal z Działdowa (38,49 min).

Po maszerach wystartowało blisko 160 biegaczy. W zasadzie można powiedzieć, że pierwsza trójka, która przybiegła na metę, od samego początku prowadziła bieg. Na mecie pierwszy pojawił się zawodnik Powiśla Dzierzgoń Bartosz Kacperski, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 18,50 minut. Tuż za nim pojawił się Dariusz Jarzyński ze Starogardu Gdańskiego (19,16 min), który rok wcześniej na metę wbiegł pierwszy przed Bartoszem Kacperskim. Jako trzeci do mety dobiegł zawodnik Powiśla Dzierzgoń Kamil Ołowski.

Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Stolarów z Malborka, która trasę pokonała w czasie 24,24 minuty. Druga była Natalia Piorkowska z Gdańska (25,45 min), a trzecia – Natalia Werema z Pasłęka (26,55 min).

Organizatorem wydarzenia była Organizacja Imprez Sportowych „Valdano” Ryszard Walendziak i Muzeum Zamkowe w Malborku. Partnerami wydarzenia byli m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wójt gminy Malbork Wojciech Łukasiewicz.

W przyszłym roku planowana jest tego typu impreza, jednak z udziałem zawodników z całego świata. Więcej szczegółów w materiale wideo opowie Ryszard Walendziak.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.