Wydanie nr 169/2024, Poniedziałek 17.06.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Jechali rowerem po alkoholu – słono ich to kosztowało.

  • Wydanie nr 169/2024
  • 10 czerwca 2024, 19:19
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Jechali rowerem po alkoholu – słono ich to kosztowało. fot. zdjęcie poglądowe
W ramach prowadzonych działań prewencyjno-kontrolnych w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na drogach, sztumscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwojgu nietrzeźwym rowerzystom. Mężczyźni zostali ukarani przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.

W niedzielę, 9 czerwca w Sztumie funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym rowerzystom. Pierwszego do kontroli drogowej policjanci zatrzymali 28-latka.

- „Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 40 minut później ujawnili kolejnego nietrzeźwego cyklistę. Jak się okazało, 54-latek kierował jednośladem mając ponad pół promila. Obydwaj zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi w wysokości 2500 zł” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy KPP w Sztumie.

Policjanci przypominają, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.