Wydanie nr 169/2024, Poniedziałek 17.06.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kiedy zakończenie prac na odcinku DK22 Malbork-Stare Pole? GDDKiA odpowiada. Wideo i zdjęcia

Kiedy zakończenie prac na odcinku DK22 Malbork-Stare Pole? GDDKiA odpowiada.… fot. TvRegionalna24.pl
Prace związane z rozbudową odcinka DK22 od granicy Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim rozpoczęły się jesienią 2022 r. i planowo powinny zakończyć się w listopadzie 2024 r. Czy inwestycja idzie zgodnie z planem?

Po publikacji ostatnich materiałów wideo o postępie prac na remontowanym odcinku drogi krajowej 22 od granicy Malborka do granicy województw, pojawiły się komentarze naszych widzów, którzy są zaniepokojeni tempem realizacji prac inwestycyjnych i poddali w wątpliwość, że uda się zakończyć przebudowę na czas.

W tej sprawie nasza redakcja zwróciła się o komentarz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W odpowiedzi Mateusz Brożyna z GDDKiA w Gdańsku zaznaczył, że ze względu na ciężkie warunki gruntowe dotyczące Żuław Wiślanych oraz wyjątkowo niesprzyjającej pogody na przełomie roku 2023/2024 obecny harmonogram robót jest bardzo napięty.

- „W chwili obecnej są roboty prowadzone przede wszystkim w Starym Polu oraz na najtrudniejszym odcinku, ze względu na trudne wymagania geologiczne, pomiędzy Starym Polem a granicą województwa. Remontowany obecnie odcinek DK22 przechodzący przez Stare Pole, wymaga dużego zaangażowania wszystkich branż Wykonawcy ze względu na konieczność przebudowy licznych sieci kanalizacyjnych, wodociągowych i telekomunikacyjnej przed wejściem z robotami drogowymi” - wyjaśnia Mateusz Brożyna. - „Pomimo wyżej wymienionych problemów, są realne szanse na uzyskanie przejezdności całego odcinka na koniec obecnego roku. Ewentualnie roboty wykończeniowe, których nie da się wykonać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych w jesieni 2024 r., zostaną wykonane na wiosnę 2025 r.”.

Przypomnijmy, że inwestycję za ponad 175,6 mln zł realizuje konsorcjum NDI S.A. i NDI Sopot S.A. Efektem przedsięwzięcia będzie nowa droga z odpowiednim odwodnieniem, przepustami, zjazdami, zatokami autobusowymi, barierami ochronnymi i balustradami, ekranami akustycznymi, zbiornikami retencyjno-odparowującymi. Przebudowane zostaną skrzyżowania, oprócz tego z drogą na lotnisko, które już doczekało się modernizacji. Na całym odcinku inwestycji powstanie ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscami odpoczynku i rekreacji.

A jak wygląda teraz postęp prac na terenie inwestycji?

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z dnia 9 czerwca 2024 r.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.