Wydanie nr 169/2024, Poniedziałek 17.06.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak usprawnić polskie szkolnictwo? - Debata dla Edukacji w Barlewiczkach.

Jak usprawnić polskie szkolnictwo? - Debata dla Edukacji w Barlewiczkach. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach odbyła się debata edukacyjna z udziałem uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z powiatu sztumskiego. W wydarzeniu udział wziął starosta sztumski Leszek Sarnowski.

Debata odbyła się w czwartek, 6 czerwca. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć m. in. na pytania dotyczące warunków, jakie powinny być stworzone, by dzieci dobrze czuły się w szkole, co im przeszkadza w pełnej realizacji swojego potencjału czy jakie umiejętności i kompetencje powinni posiadać absolwenci szkół podstawowych.

Debata dla Edukacji jest efektem współpracy starosty sztumskiego Leszka Sarnowskiego z Siecią Organizacji Społecznych Dla Edukacji. SOS Dla Edukacji od kilku lat pracuje nad postulatami środowisk oświatowych, by skutecznie reformować polską szkołę i dostosowywać ją do europejskich standardów. Wszystkie postulaty młodzieży będą przekazane do Ministerstwa Edukacji.

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.