Wydanie nr 169/2024, Poniedziałek 17.06.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Policyjna akcja Bezpieczny Maluch.

  • Wydanie nr 169/2024
  • 5 czerwca 2024, 08:53
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Policyjna akcja Bezpieczny Maluch. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu sztumscy policjanci, w ramach zorganizowanej akcji prewencyjnej „Bezpieczny Maluch” sprawdzali, czy rodzice i opiekunowie przewożą swoje pociechy zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Mundurowi przypominali kierowcom o obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach.

Policjanci sztumskiej drogówki, w ramach prowadzonej w minionym tygodniu akcji „Bezpieczny Maluch” sprawdzali, czy rodzice i opiekunowie przewożą swoje pociechy zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Mundurowi zwrócili uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych, kontrolowali samochody, które przewoziły dzieci do przedszkoli.

- „Tego rodzaju akcje mają przede wszystkim charakter prewencyjny. Należy pamiętać, że foteliki dla dzieci spełniają w aucie kilka ról. Podczas jazdy nie pozwalają mu przemieszczać się dziecka po wnętrzu samochodu. Zabezpieczają dzieci przed skutkami gwałtownych hamowań czy zmian kierunku jazdy. W razie wypadku czy kolizji foteliki pełnią funkcję ochronną, dając szanse na zmniejszenie skutków zderzenia” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Policjanci apelują! Pamiętajmy o bezpiecznym przewożenie dzieci! W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do lat 12 o wzroście do 150 cm przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.