Wydanie nr 142/2024, Wtorek 21.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. O hejcie i tolerancji rówieśniczej – spotkanie policjanta z młodzieżą szkolną.

  • Wydanie nr 142/2024
  • 11 kwietnia 2024, 12:45
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. O hejcie i tolerancji rówieśniczej – spotkanie policjanta… fot. KPP Sztum
Sztumski profilaktyk przeprowadził spotkanie w szkołach na temat hejtu i tolerancji rówieśniczej. Na takie tematy należy zwracać uwagę już od najmłodszych lat.

Szybki rozwój techniki przynosi ludziom mnóstwo korzyści, w tym łatwość komunikacji i szybki dostęp do informacji. Niestety, niesie też za sobą negatywne zjawiska w postaci cyberprzemocy i cyberprzestępczości, które coraz częściej dotykają młodych ludzi. 

- „W celu zapobiegania podobnym zjawiskom prowadzone są profilaktyczne działania z młodzieżą. W czasie spotkania między innymi policjant poruszył zagadnienia z zakresu stalkingu i niebezpieczeństw płynących z sieci” – informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - Uczniowie dowiedzieli się również, jak uchronić się przed staniem się ofiarą i gdzie szukać pomocy, a także z jakimi konsekwencjami prawnymi skutkują podobne czyny”.

W mediach pojawia się coraz więcej niepokojących artykułów oraz sytuacji z udziałem młodych ludzi. Używki są zakazane, znieważenie pracowników szkoły to atak na funkcjonariusza publicznego, który podlega karze. Hejt, pomówienia są karalne. Znęcanie się fizyczne, to akt na nietykalność cielesną – na to również nie może być zgody.

- „Spotkanie z uczniami miało uświadomić młodym ludziom czym jest hejt i w jaki sposób wpływa na innych, co wtedy czują, co robią, jak się zaczynają zachowywać. Wszechobecna prędkość, rywalizacja rówieśnicza, chęć bycia lepszym powoduje znieczulice wśród najmłodszych i prowadzi do wyzwisk, ośmieszania, bicia, grożenia w skutek czego tworzą się niemiłe konsekwencje. Dlatego tak ważne są spotkania wśród najmłodszych, by „czym  skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" - tworzy solidną podstawę dla ich bezpiecznego dorastania” – dodaje policjantka.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.