Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Więcej policyjnych kontroli drogowych w okresie świątecznym.

  • Wydanie nr 110/2024
  • 29 marca 2024, 10:59
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Więcej policyjnych kontroli drogowych w okresie świątecznym. fot. zdjęcie poglądowe
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, sztumscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też od piątku do poniedziałku policjanci prowadzić będą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

- „Policjanci w tych dniach będą eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, wykroczenia wobec pieszych, kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia, sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach, zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym” – informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób podróżujących będzie czuwać większa liczba policjantów ruchu drogowego. Już od piątku na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli.

- „Słoneczna pogoda może sprzyjać motocyklowym eskapadom. Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom” – dodaje policjantka. - „Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i wyobraźnię na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu!”

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.