Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń. Wkrótce ruszą prace przy przebudowie DW515.

Dzierzgoń. Wkrótce ruszą prace przy przebudowie DW515. fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
Umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej 515 w Dzierzgoniu podpisana! Na odcinku o długości około 1,56 km powstaną chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe. W rezultacie przejazd przez miasto będzie bezpieczniejszy, bardziej komfortowy i płynniejszy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podpisał umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 515 w Dzierzgoniu o długości około 1,56 km. To odcinek zaczynający się na granicy miasta od strony Malborka do mostu na rzece Dzierzgonce.

-Zadanie obejmuje gruntowną przebudowę konstrukcji drogi wojewódzkiej, korektę geometrii trasy oraz przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi. Powstaną także zatoki autobusowe. Ruch pieszy i rowerowy zostanie wydzielony z jezdni poprzez budowę chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych” – informuje Zarząd dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

W ramach inwestycji zaplanowano również m.in.: przebudowę /budowę oświetlenia drogowego na całym odcinku drogi, usunięcie kolizji z sieciami oraz urządzeniami uzbrojenia podziemnego i naziemnego, zagospodarowanie zieleni drogowej - w tym wykonanie nasadzeń drzew oraz przebudowę/budowę systemu odprowadzenia wód z pasa drogowego, w tym budowę rowów drogowych oraz przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z budową urządzeń podczyszczających.

-Realizacja inwestycji ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Zostanie uporządkowany ruch pojazdów, pieszych i rowerzystów, co poprawi komfort jazdy oraz zapewni płynności ruchu. Ulegną poprawie warunki akustyczne i wizualne drogi, co spotka się zapewne z zadowoleniem mieszkańców Dzierzgonia” – podkreśla ZDW.

Roboty budowlane mają zostać wykonane w ciągu 23 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Ich koszt to około 22,6 mln zł.

Finansowanie inwestycji zapewnią środki Samorządu Województwa Pomorskiego (16,7 mln zł) oraz Miasta Dzierzgoń (5,9 mln zł).

 

 

Informacja i zdjęcia: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.