Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Dyrektor Zakładu Karnego i jego Zastępca odeszli na emeryturę.

Sztum. Dyrektor Zakładu Karnego i jego Zastępca odeszli na emeryturę.… fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W Zakładzie Karnym w Sztumie odbyła się uroczysta odprawa, podczas której dyrektor płk Marian Szałkowski i zastępca dyrektora por. Marek Mettel zakończyli wieloletnią służbę. W uroczystości udział wzięli m. in. Starostowie Sztumscy.

W środę, 28 lutego odbyła się uroczysta odprawa w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne płk Mariana Szałkowskiego, dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie oraz jego zastępcy, por. Marka Mettela.

W uroczystości udział wzięli m. in. dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy płk Andrzej Gniot oraz starosta sztumski Leszek Sarnowski i wicestarosta Kazimierz Szewczun. Na ręce obu dyrektorów wręczono upominki i listy gratulacyjne.

- „Pana rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków i profesjonalizm na pewno pozostaną w pamięci wszystkich osób mających przyjemność z Panem współpracować. Chcielibyśmy jednocześnie złożyć na Pana ręce serdeczne podziękowania za sprawne i profesjonalne działanie podległych Panu funkcjonariuszy” – można przeczytać w liście skierowanym do płk Mariana Szałkowskiego.

Płk Marian Szałkowski w szeregi Służby Więziennej wstąpił w styczniu 1995 r. i pracował jako strażnik działu ochrony w Areszcie Śledczym w Elblągu. Później przez ponad 20 lat związany był z Zakładem Karnym w Malborku, a od 2018 r. pełnił najpierw funkcję zastępcy, a potem dyrektora w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim. Sztumską jednostką penitencjarną zarządzał od 10 lutego 2021 r. W czasie służby został wielokrotnie odznaczony.

Por. Marek Mettel służbę rozpoczął w 1998 r w Zakładzie Karnym w Malborku, z którym był związany prawie 23 lata. Od maja 2022 r. był specjalistą ds. ochrony w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Bydgoszczy. Funkcję Zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie pełnił od 3 lutego 2023 r.


 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Nieksiądz
Nieksiądz 03.03.2024, 17:08
A co tu się dziwić, że kadra kierownicza odchodzi. Byli za pan brat z rządzącymi, to boją się, że ich powywalają.
Prałat
Prałat 02.03.2024, 23:51
Policjanci, Strażacy, Służba więzienna - dziwna sprawa z tymi licznymi emeryturami akurat w tym roku.