Wydanie nr 170/2024, Wtorek 18.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Kierowcy dostali od policjantów apteczki samochodowe.

  • Wydanie nr 170/2024
  • 8 lutego 2024, 12:26
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Kierowcy dostali od policjantów apteczki samochodowe. fot. KPP Sztum
Mundurowi podczas kontroli drogowych rozmawiali z kierowcami, a także wręczali im samochodowe apteczki. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze

Obowiązujące przepisy ruchu drogowego wymagają od kierowców posiadania w pojeździe dwóch elementów: gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Apteczka samochodowa jest nieobowiązkowa, ale nie oznacza to, że nie należy jej posiadać. Dlaczego warto ją mieć? O tym wszystkim na ulicach powiatu sztumskiego mówili policjanci sztumskiej drogówki.

Dobrze wyposażona apteczka to podstawa do udzielenia skutecznej pomocy. Podróżując samochodem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że możemy być świadkami wypadku lub innego zdarzenia, w którym ktoś będzie potrzebował pomocy.

- „Będąc wyposażonym w apteczkę jesteśmy w stanie udzielić pierwszej pomocy i ograniczyć lub zahamować skutki niebezpiecznej sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu innej osoby. Podczas działań, oprócz przeprowadzenia kontroli drogowej, mundurowi rozmawiali z kierowcami podkreślając, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i jakie skutki może nieść za sobą nieodpowiedzialna jazda, szczególnie w okresie zimowym” – informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Policjanci podkreślali, że podstawowa wiedza z zakresu udzielania pomocy, może okazać się szczególnie potrzebna, gdy będziemy świadkiem niebezpiecznego zdarzenia”.

Podczas tych działań policjanci wręczali kierowcom apteczki samochodowe.

Pogadanki podczas kontroli drogowych odbywały się w ramach akcji „Bezpieczna droga na ferie”.

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.