Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie? Spotkanie policjantów z dziećmi.

  • Wydanie nr 64/2024
  • 7 lutego 2024, 14:57
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie?… fot. KPP Sztum
W związku z obchodzonym 6 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu, sztumscy policjanci zaprosili dzieci z Żuławki Sztumskiej do rozmów o mądrym i bezpiecznym korzystaniu z sieci. Mundurowi wyjaśnili dzieciom, jakie zachowania w sieci są niebezpieczne, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w wirtualnym świecie.

Bezpieczeństwo w sieci to coraz większe wyzwanie. Życie dorosłych, ale przede wszystkim dzieci przenosi się coraz bardziej do Internetu. Dzieci ze swoimi rówieśnikami kontaktują się korzystając z możliwości internetowych. Dlatego Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony był 6 lutego, to wydarzenie, kiedy należy rozmawiać przede wszystkim z dziećmi o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.

- „W trosce o ich bezpieczeństwo w sieci sztumscy policjanci wzięli udział w  spotkaniu profilaktycznym z dziećmi w Żuławce Sztumskiej. Mundurowi rozmawiali z nimi o zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z nierozsądnego korzystania z nowych technologii. Celem spotkania było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie zagrożeń internetowych. Funkcjonariusze wyjaśnili, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Odwołując się do doświadczenia i przykładów w tym zakresie, wziętych z policyjnej służby, omówili zagrożenia, jakie czyhają w wirtualnym świecie, zwłaszcza kiedy nierozsądnie korzystamy z Internetu” – wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na niebezpieczeństwo jakie wiąże się z nawiązywaniem kontaktów z osobami obcymi poznanymi w sieci, klikaniem w nieznane linki, czy odwiedzaniem niesprawdzonych stron internetowych. Przestrzegali dzieci, że nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie. Dlatego nie należy przesadzać z nadmierną wylewnością w relacjach z osobami obcymi.

- „Warto pamiętać, że anonimowość w sieci, którą daje wirtualna rzeczywistość staje się niekiedy płaszczem dla przestępców, złodziei oraz innych ludzi o nieczystych intencjach. Podkreślali, że do wszelkich znajomości zawieranych w Internecie należy podchodzić z ostrożnością, stosując zasadę ograniczonego zaufania. Dzieci w trakcie tych zajęć dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą pojawić się w cyberprzestrzeni oraz jak unikać różnych zagrożeń. Policjanci mówili jak bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych i jak rozsądnie korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych. Szczegółowo omówili zjawisko cyberprzemocy. Uświadamiali dzieci, że ofiarą takiej przemocy może być każdy” – dodaje policjantka.

Uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoją wiedzą w tym zakresie.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.