Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Działo się podczas 32. Finału WOŚP w Sztumie. Zdjęcia

Działo się podczas 32. Finału WOŚP w Sztumie. Zdjęcia fot. SCK
W niedzielę Sztumskie Centrum Kultury zapełniło się od ludzi dobrej woli, którzy chcieli przyłączyć się do zbiórki na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu towarzyszyło hasło „Płuca po pandemii. Dla dzieci i dorosłych”. Jak dotąd zebrano już około 30 tys. zł, a to jeszcze nie koniec!

W niedzielę, 28 stycznia już od wczesnych godzin porannych na ulice Sztumu ze skarbonkami wyruszyli pierwsi wolontariusze. Sztumski Finał WOŚP oficjalnie rozpoczął się o godz. 14:00 na deskach Kino-Teatru „Powiśle” w Sztumskim Centrum Kultury.

Podczas tegorocznego 32. Finału WOŚP na scenie wystąpili m.in.: zespoły wokalne Eseczki, Eski i Muzofanki, dzieci z Publicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sztumie oraz Niepublicznego Przedszkola „Na Słonecznej Górce” w Sztumie, Sztumska Orkiestra Dęta oraz grupy taneczne Sztumskiego Centrum Kultury - KIDS CREW, STARS CREW i grupa początkująca. Gwiazdami wieczoru były zespoły OKO i aERO.

Nie zabrakło licytacji, loterii, pysznego jedzonka na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich i SOSW w Uśnicach oraz mnóstwa innych atrakcji. Nadal trwają internetowe aukcje.

Wstępnie Sztab ogłosił, że kwota zadeklarowana wyniosła 24,5 tys. zł, a przez terminal płatniczy przelali na konto WOŚP 5870 zł.

- „Liczenie pieniędzy ze skarbonek jeszcze trwa, a nasze aukcje allegro będą zasilać konto Orkiestry do 9 lutego. Idziemy więc na rekord! Dziękujemy serdecznie każdemu z Was, który wsparł zbiórkę pracą, gestem czy pieniędzmi. Dziękujemy za wspaniałe licytacje w SCK i każdy grosz wrzucony do skarbonek. Dziękujemy Wolontariuszom i Darczyńcom i wszystkim, którzy zagrali dziś z WOŚP w Sztumie. Jesteście wspaniali” – napisał sztumski Sztab WOŚP.

 

 

Zdjęcia: SCK

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.