Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przebudowa DW501 Stegna - Krynica Morska na półmetku.

Przebudowa DW501 Stegna - Krynica Morska na półmetku. fot. ZDW Gdańsk
Przebudowa drogi wojewódzkiej 501 na odcinku od Stegny do Krynicy Morskiej rozpoczęła się pod koniec 2022 r. Inwestycja przyczyni się do poprawy nawierzchni ponad 17 km drogi. Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że wykonawca zrealizował już I etap prac.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podsumował pierwszy etap prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej 501 na odcinku między Stegną a Krynicą Morską. Wykonawca zrealizował 51,8 proc. kontraktu. Prace bitumiczne wykonano na długości 12,95 km, z tego 10,2 km z warstwą ścieralną.

― „Założony i przedstawiony w maju br. na spotkaniu z samorządowcami plan wykonania I etapu prac przy drodze wojewódzkiej nr 501 został zrealizowany” ― powiedziała Anna Mątewska, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie ruchu wahadłowego, uciążliwego dla użytkowników i mieszkańców, ale niezbędnego dla sprawnego przeprowadzenia procesu budowlanego. Prace przy ostatnich „stałych” wahadłach zakończą się najpóźniej do połowy grudnia br. Później, o ile warunki atmosferyczne pozwolą, prace budowlane będą kontynuowane, ale już przy wykorzystaniu wahadeł obowiązujących w czasie pracy wykonawcy.

- „Prace budowlane w sezonie zimowym, jeśli warunki będą sprzyjające, mają skupiać się przede wszystkim na wykonaniu robót brukarskich oraz kanalizacji deszczowej, nie jest też wykluczone wbudowywanie mas bitumicznych” - informuje ZDW. - „Warto zauważyć, że w ramach kontraktu wykonano, oprócz konstrukcji drogi i nawierzchni, także sieć kanalizacji deszczowej. W tym roku wykonano ją w Sztutowie i Kątach Rybackich w aż ok. 80 proc. To przełoży się na ułatwienie realizacji przebudowy drogi na tych odcinkach w przyszłym roku i zmniejszy uciążliwość budowy dla mieszkańców i turystów”.

Przebudowa tego odcinka drogi wojewódzkiej 501 rozpoczęła się w listopadzie 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r. Koszt prac budowlanych finansowany jest z programu Polski Ład i budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.