Wydanie nr 170/2024, Wtorek 18.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Wschodnie Powiśle ma swoje Zintegrowane Porozumienia Terytorialne.

Powiat sztumski. Wschodnie Powiśle ma swoje Zintegrowane Porozumienia… fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
Budowanie dobrych relacji było tematem przewodnim spotkania, które odbyło się w Dzierzgoniu. Poświęcone było zawiązaniu Zintegrowanych Porozumień Terytorialnych dla Obszaru Funkcjonalnego Wschodnie Powiśle, w którego programie przewidziany jest również temat dotyczący projektów Powiatowych Urzędów Pracy ukierunkowanych na aktywizację zawodową mieszkańców Pomorza zamieszkujących powiaty: sztumski i kwidzyński.

W środę, 13 września w siedzibie Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu podpisano porozumienie na rzecz „Partnerstwa Obszaru Funkcjonalnego Wschodnie Powiśle”. Porozumienie podpisali: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i  wicemarszałek Józef Sarnowski oraz burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun - liderka Partnerstwa Obszaru Funkcjonalnego Wschodnie Powiśle.

W ramach ZPT dla Wschodniego Powiśla zostanie zrealizowanych kilka projektów, m.in. dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, utworzenia miejskiego ogrodu deszczowego w Prabutach, wsparcia stacji uzdatniania wody w Gardei i Starym Dzierzgoniu, rozbudowy biokompostowni w Dzierzgoniu, modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starym Targu czy modernizacji Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury. Łączna wartość tych przedsięwzięć to ponad 58 mln zł, a wartość ich potencjalnego dofinansowania ze środków FEP 2021-2027 to blisko 47 mln zł.

Rozmawiano o tym co już udało się wspólnie zrobić, jak wyglądała dotychczasowa współpraca, co się udało, a co nie. Nie zabrakło też pochwały dla dotychczasowych działań. Podpisanie umów na rzecz „Partnerstwa Obszaru Funkcjonalnego Wschodnie Powiśle” ma pomóc jeszcze bardziej zintegrować region i pomóc we wspólnej walce o granty.

Dofinansowanie otrzymał także Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z siedzibą w Dzierzgoniu na zadanie „Aktywizacja zawodowa bezrobotnych w powiecie sztumskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFS+), Działania 5.2. Rynek pracy – projekty powiatowych urzędów pracy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027).

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia i dostępu do działań aktywizacyjnych dla 104 bezrobotnych z powiatu sztumskiego. W ramach działań zaplanowana jest realizacja usług i instrumentów rynku pracy. Projekt realizowany będzie do końca 2024 r. Wartość projektu to 1 629 810,77 zł.


 


 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie, pomorskie.eu

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.