Wydanie nr 169/2024, Poniedziałek 17.06.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Międzywojewódzka Wytwórnia Talentów za nami – poznajcie laureatów.

Malbork. Międzywojewódzka Wytwórnia Talentów za nami – poznajcie… fot. TvRegionalna24.pl
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku był organizatorem trzeciej edycji Międzywojewódzkiej Wytwórni Talentów. W wydarzeniu udział wzięli podopieczni z placówek szkolnictwa specjalnego z 10 miast.

We wtorek, 6 czerwca na sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku zaprezentowali swoje talenty podopieczni z placówek z Bydgoszczy, Kartuz, Gdyni, Wejherowa, Żukowa, Elbląga, Kołozębia, Lasowic Wielkich, Uśnic i Jeziernika.

- „Głównym celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie ukrytych zdolności osób niepełnosprawnych, tworzenia warunków do ich kreatywnego wyrażania oraz promowania talentów na szerszą skalę” - mówi współorganizatorka konkursu Katarzyna Chrobak z SOSW w Malborku. - „W sposób szczególny chciałyśmy wypromować w ten sposób talenty osób dotkniętych różnymi rodzajami niepełnosprawności, których wyjątkowe i unikalne zdolności oraz predyspozycje, pomimo pewnych ograniczeń możemy obserwować na co dzień w wielu dziedzinach życia”.

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie oraz podzielenie się swoimi talentami zostali nagrodzeni gromkimi brawami, medalami oraz dyplomami. Jury w składzie: Joanna Brożyńska i Agata Szumska wyłoniło laureatów konkursu.

W kategorii wokalnej pierwsze miejsce zajął Adam Dereżkiewicz z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Na drugim znalazł się duet: Ewa Dobies i Miłosz Gdula z SOSW w Uśnicach. Trzecie miejsce przyznano Jackowi Mazanowskiemu z SORW w Malborku.

W kategorii instrumentalnej pierwsze miejsce przypadło duetowi: Karol Godzina i Krzysztof Gorzycki z SOSW nr 1 w Gdyni. Na drugim miejscu znalazł się zespół „Wiaderkowe rytmy” z SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Zaś trzecie miejsce przyznano zespołowi z Lasowic Wielkich.

W kategorii plastyczno-technicznej pierwsze miejsce zajął Robert Dragan z SOSW w Uśnicach za prace rzeźbiarskie. Drugie miejsce przypadło Dominikowi Sypion z SOSW w Żukowie. Na trzecim znalazł się Kacper Trafanowski z PZKS Wejherowo.

Nagrodę publiczności otrzymał zespół „Wiaderkowe rytmy” z SOSW nr 3 w Bydgoszczy.

- „Tego rodzaju inicjatywy mogą nie tylko pomóc osobom niepełnosprawnym w rozwinięciu ich umiejętności artystycznych, ale także promować świadomość społeczną na temat różnorodności i równych szans dla wszystkich. Poprzez prezentowanie talentów osób niepełnosprawnych szerokiej grupie publiczności takie wytwórnie pomagają zmienić społeczne postrzeganie niepełnosprawności i obalać powszechnie panujące stereotypy” - podkreśla Lucyna Banaszewska z SOSW w Malborku, współorganizatorka konkursu.

- „Chciałybyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia” - dodaje Katarzyna Chrobak.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, sponsorów oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.