Wydanie nr 269/2023, Wtorek 26.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. 17. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim.

Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim zaprasza wszystkich melomanów na kolejną edycję „Pomorskich Dni Chopinowskich”.

W piątek i sobotę, 9 i 10 czerwca o godz. 17.00 w Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim odbędą się „17. Pomorskie Dni Chopinowskie”.

W piątek odbędzie się recital fortepianowy Marka Bracha. Recital komentowany, przygotowany z okazji 200-lecia urodzin Thomasa Tellefsena – kompozytora, pianisty i pedagoga norweskiego, ucznia i przyjaciela Fryderyka Chopina. Podczas recitalu Marek Bracha zinterpretuje kompozycje obu twórców, ukazując ich wspólną myśl muzyczną. Między utworami pianista opowie o kontekście historycznym i okolicznościach ich powstania, a także podzieli się ciekawostkami z życia kompozytorów.

W sobotę odbędzie się koncert jazzowy WWS Trio. Zespół wystąpi w składzie: Andrzej Wojciechowski – klarnet, Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian oraz Jarosław Stokowski – kontrabas. Podczas koncertu wysłuchamy muzyki inspirowanej wybranymi kompozycjami Fryderyka Chopina, wykonywanej w klimacie liryki jazzowej z elementami sonoryzmu.

 

Patronat nad imprezą objął starosta sztumski Leszek Sarnowski.


 


 

Informacja organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.