Wydanie nr 200/2024, Czwartek 18.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

To historyczny moment – podpisanie nowej umowy dzierżawy szpitala w Sztumie.

To historyczny moment – podpisanie nowej umowy dzierżawy szpitala w… fot. TvRegionalna24.pl
Środa, 22 lutego 2023 r. przejdzie do historii Powiatu Sztumskiego. Wszystko za sprawą przegłosowanej uchwały, dzięki której podpisana została umowa dzierżawy szpitala w Sztumie na kolejne 20 lat ze spółką American Heart of Poland z siedzibą w Ustroniu.

Nie ma wątpliwości, że był to historyczny moment dla Powiatu Sztumskiego. Podczas środowej sesji Rady Powiatu Sztumskiego radni liczbą 13 głosów za, 3 przeciw i 1 wstrzymującemu się przegłosowali uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia rozwiązującego umowę dzierżawy z dnia 25 lipca 2009 r. oraz wyrażenia zgody na dzierżawę w trybie bezprzetargowym nieruchomości, na których znajduje się szpital w Sztumie. Dzięki tej uchwale starosta Leszek Sarnowski i wicestarosta Kazimierz Szewczun podpisali umowę z zarządem spółki American Heart of Poland, nowym dzierżawcą medycznej placówki na kolejne 20 lat.

- „To historyczny moment (...) na miarę takiej decyzji, jaką rada podejmowała w 2009 r.” - powiedział starosta Leszek Sarnowski i podziękował ówczesnemu staroście Piotrowi Stecowi i radnym, którzy w 2009 roku przyczynili się do podpisania umowy ze spółką Szpitale Polskie i uratowali placówkę przed „upadkiem”. Dzięki niej szpital dzisiaj funkcjonuje oraz istnieje na mapie placówek medycznych naszego kraju i nadal ma ogromny potencjał. Podkreślił również, że te 14 lat funkcjonowania sztumskiego szpitala to nie tylko pasmo złych momentów.

- „Ogromną wartością umowy podpisanej w 2009 r. było powstanie oddziału kardiologii” - dopowiedział radny Piotr Stec.

Warto przypomnieć, że oddziałem tym zarządza spółka AHP.

Spółka AHP od 1 maja br. dzierżawić będzie budynek główny szpitala, budynek rehabilitacji (zajmowany obecnie przez Policealną Szkołę Medyczną) oraz budynek, w którym zlokalizowana jest działalność spółki Karetki Sztumskie. Nowy dzierżawca zamierza nabyć pakiet 49% tej spółki.

Budynek rehabilitacji przekazany nowemu zarządcy zostanie w ciągu 18 miesięcy. Policealna Szkoła Medyczna zostanie w tym czasie przeniesiona do innej lokalizacji. Jakiej? Na razie nie wiadomo. Starosta Leszek Sarnowski podkreślił, że rozmowy dotyczące znalezienia nowego lokum znajdują się we wstępnej fazie. Jednak mają już dwie propozycje.

Zarząd spółki American Heart of Poland podkreślił, że istotnym jest, by szpital funkcjonował na odpowiednim poziomie medycznym. Wkrótce też można spodziewać się, że szpitalne pomieszczenia przejdą „metamorfozę”. Nowy dzierżawca m.in. przeprowadzi kompleksowy remont infrastruktury, w tym również stację uzdatniania wody oraz tlenownię oraz zakupi nowy sprzęt medyczny.

 

Zobaczcie państwo moment podpisania umowy między Zarządem Powiatu Sztumskiego a Zarządem spółki American Heart of Poland.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Polska stan umysłu
Polska stan umysłu 26.02.2023, 11:34
Po co płacić? Może lepiej nowy kompleks wybudować, taki szpital to jak płuca w naszym terenie. Kto tego nie rozumie? Nabijamy kasę firmie, ktoś zarabia, Polacy tracą kolejny obiekt.