Wydanie nr 39/2023, Środa 8.02.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Elfryda, Hieronim, Ampeliusz, Gabriela, Sebastian, Izajasz, Gniewomir, Polikarp, Juwencja, Juwencjusz, Zyta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Oddział położniczo-ginekologiczny wśród najlepszych w Polsce.

Malbork. Oddział położniczo-ginekologiczny wśród najlepszych w Polsce. fot. Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku
Fundacja Rodzić Po Ludzku opublikowała ranking najlepszych w opinii kobiet porodówek w województwach i w Polsce w 2022 r. Wśród najlepszych znalazło się Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku.

Ranking Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku powstaje na podstawie informacji przekazywanych przez kobiety w ankiecie „Głos Matek”. Jest to jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Ranking Szpitali codziennie jest aktualizowany. To unikatowy projekt, który pomaga wielu kobietom świadomie wybrać miejsce porodu.

- „Ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może „urodzić po ludzku” w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom w naszej bazie szpitali, kobiety mogą wybrać szpital, który wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej” - informuje Fundacja.

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej – Król znalazło się wśród najlepszej trójki porodówek w województwie pomorskim i najlepszej dziesiątce w Polsce.

- „Po raz kolejny jesteśmy top of the top szpitali położniczych w Polsce. Co prawda list gratulacyjny mówi o byciu w pierwszej trójce najlepszych szpitali w województwie pomorskim, ale prawda jest taka, że jesteśmy najlepsi w województwie i drudzy w Polsce! Ciężko pracujemy, by po raz kolejny utrzymać ten tytuł. Dziękujemy za wszystkie Państwa głosy i wybór naszego szpitala!” - cieszy się Powiatowe Centrum Zdrowia.

W roku 2022 r. malborską porodówkę wybrało 607 rodziców. Często pokonywali dziesiątki kilometrów, by w Malborku przeżyć najważniejszy moment w swoim życiu, jakim są narodziny dziecka. Przyjeżdżali z różnych stron Polski, m.in. z Trójmiasta, Koszalina, Olsztyna, Iławy, Elbląga, Kwidzyna, Sztumu czy Tczewa.

- „W 2022 roku staliśmy się pionierami położnictwa w Polsce wprowadzając jako pierwszy szpital w kraju łagodne cesarki - możliwość obejrzenia momentu wydobywania malucha, za co otrzymaliśmy nagrodę w konkursie Inspiracje. Szpital Przyszłości. W nadchodzącym roku obiecujemy dalej się rozwijać, stawiać na jakość tak jak robiliśmy to do tej pory” - dodaje PCZ.

Wśród najlepszych porodówek w województwie pomorskim znalazły się również szpitale z Gdańska i Kartuz, a wśród najlepszych w Polsce: z Warszawy, Lubaczowa, Piaseczna, Przemyśla i Zawiercia.


 

 

 

Zdjęcia: Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.