Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Podsumowanie działań Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2022 r.

  • Wydanie nr 37/2023
  • 20 stycznia 2023, 09:57
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Podsumowanie działań Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa… fot. KMZB
Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na dobre wpisała się w społeczeństwo. Już kolejny rok mamy możliwość korzystania z tego interaktywnego narzędzia. Sztumscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej w minionym roku informowali internauci.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie w 2022 r.

- „Przez ostatnich 12 miesięcy mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia aż 854 razy. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (494), nieprawidłowego parkowania (121) i nieprawidłowej infrastruktury (75). Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych (33), a także dzikich wysypisk śmieci (15). Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla mundurowych, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na drogach powiatu sztumskiego.

- „Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych” - dodaje policjantka.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Policjanci proszą o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.