Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Festival Malbork 2023 – pierwszy festiwal w Polsce łączący muzykę elektroniczną ze sztuką wizualną.

Festival Malbork 2023 – pierwszy festiwal w Polsce łączący muzykę… fot. zdjęcie poglądowe
W sierpniu w Malborku ma się odbyć pierwszy w Polsce festiwal łączący muzykę elektroniczną ze sztuką wizualną. Takiego połączenia muzycznego nie było jeszcze na żadnym festiwalu. Według organizatora, do Malborka może przyjechać nawet 15 tys. uczestników z całej Europy.

To będzie nie lada gratka dla miłośników muzyki elektronicznej. Jak zapewnia organizator, TRM Events Deutschland - „w jednym miejscu podczas 3 dni Festivalu zaprezentuje się kilkudziesięciu najwyższej klasy światowych artystów – DJ-ów, muzyków, przedstawicieli sztuk teatralnych, performance czy audiowizualnych takich jak mappingi. To event na pograniczu muzyki i sztuki, wykorzystujący nowoczesne technologie audiowizualne”.

Festival Malbork 2023 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia br. na terenie Muzeum Zamkowego, które razem z Miastem Malbork jest współorganizatorem wydarzenia. Na 3 scenach zaprezentuje się ponad 60 artystów. Całe miasto ma być tak zagospodarowane, aby pomieścić 15 tys. uczestników z całej Europy.

- „Na uczestników czekać będą elementy sztuki w nowoczesnej formie audiowizualnej takie jak mappingi, spektakle teatralne, happeningi czy performance, pokazy dronów, warsztaty, prelekcja ministra rozwoju regionalnego Czech Pana Ivana Bartośa. Planowana jest strefa nauki i impreza VIP Stage, instalacje artystyczne, teatr” - dodaje organizator.

Na Festival Malbork 2023 zagra Dominik Eulberg. Pochodzący z Westerwaldu DJ aktywny na scenie jest od ponad 25 lat. Jego dyskografia obejmuje ponad sto wydawnictw. Do tej pory otrzymał wiele nagród za swoją muzykę. Uznany został przez branżowe magazyny za Producenta Muzycznego Roku i regularnie zajmuje czołowe pozycje w kategorii DJ.
Na scenie wystąpi również Nakadia, która współpracowała m.in. z Carlem Coxem. W 2020 r., na początku kryzysu związanego z koronawirusem, Nakadia transmitowała muzykę na żywo ze swojego domu w Berlinie, oglądaną przez miliony. Występy online spowodowały gwałtowny wzrost liczby obserwujących w mediach społecznościowych.
Urodzony w Monachium i dorastający z muzyką elektroniczną Mark Dekoda od najmłodszych lat pasjonował się dźwiękami techno. Jego styl to techno z unikalnym, wyjątkowym i natychmiast rozpoznawalnym brzmieniem. Podczas każdego setu Mark zabiera słuchaczy w podróż.
- „Niezależnie od tego, czy jesteś na koncercie, czy słuchasz produkcji Marka w zaciszu własnego domu, ten DJ wie, jak inspirować i urzekać ludzi” - zapewnia organizator.

Wejściówki na Festival Malbork 2023 będą płatne. W najbliższym czasie organizator poinformuje, gdzie można je nabyć.

 

 

 

Informacja organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Timoty Leary
Timoty Leary 07.01.2023, 13:45
A ja myślę ,że dojdzie do skutku . Będzie dobrze.
M.
M. 03.01.2023, 17:02
Pożyjemy zobaczymy. Coś mi się wydaje że ta impreza może nie wyjść. Malbork nie jest dobrym miejscem na organizację takich przedsięwzięć bo nie ma z kim, a współpraca to podstawa. Ale nie chce być zła wyrocznia w tej sprawie. Obym się pomylił i oby to przedsięwzięcie jednak wyszło. Czas pokaże :)
jola
jola 03.01.2023, 14:24
Trzymam kciuki