Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Osobówką uderzył w drzewo – jedna osoba zabrana przez LPR.

  • Wydanie nr 37/2023
  • 24 pażdziernika 2022, 17:02
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Osobówką uderzył w drzewo – jedna osoba zabrana… fot. KPP Sztum
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Litewki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z niewyjaśnionych przyczyn kierowca Volkswagena stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. Jedna osoba Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym została zabrana do szpitala.

Sztumscy policjanci zostali powiadomieni, że w miejscowości Litewki doszło do wypadku drogowego.

- „Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-latek siedzący za kierownicą VW Golfa stracił nagle panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku podróżujący razem z kierowcą dwaj pasażerowie zostali poszkodowani. 19-latek śmigłowcem został przetransportowany do gdańskiego szpitala. Drugiemu z pasażerów na szczęście nic poważnego się nie stało” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Pracujący na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca wypadku, samochodu i zabezpieczył ślady oraz sporządził szkic zdarzeniowy. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego groźnego zdarzenia.  20-latek w chwili wypadku był trzeźwy”.

Pogoda, która w ciągu dnia potrafi zmienić się kilkukrotnie sprawia, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Policjanci przypominają, że nawierzchnia drogi połączona z opadami atmosferycznymi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. W związku z tym wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. 

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.