Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy.

Sztum. Wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej… fot. GDDKiA
Urząd Miasta i Gminy w Sztumie poinformował o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55”, zgodnie z wariantem 3 - na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

GDDKiA w Gdańsku wystąpiła do Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55. To pierwszy etap uzyskiwania kolejnych pozwoleń na wykonanie tej jakże ważnej i oczekiwanej przez wszystkich inwestycji.

W związku z tym Urząd Miasta i Gminy w Sztumie wystąpi do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Malborku oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Elblągu o opinię w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanej inwestycji.

Przypomnijmy, że celem budowy obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55 jest poprawa bezpieczeństwa, odciążenie i zwiększenie płynności ruchu oraz zmniejszenie czasu przejazdu DK55, a także poprawa jakości życia mieszkańców. Obecnie układ drogowy w mieście opiera się na drodze krajowej i ruch tranzytowy nakłada się duży ruch lokalny powodujący zatory drogowe. Obwodnica będzie miała parametry drogi głównej ruchu przyspieszonego (GP) o przekroju po jednym pasie w każdym kierunku bądź naprzemiennie dwa w jedną i jeden w drugą, tzw. 2+1 (w zależności od wyników analiz). Orientacyjna długość obwodnicy to ok. 6 km (w zależności od wariantu). Inwestycja obejmie również trzy skrzyżowania oraz infrastrukturę towarzyszącą.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.