Wydanie nr 337/2022, Sobota 3.12.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Uniemir, Kasjan, Lucjusz, Franciszek, Kryspin, Ksawery, Atalia, Gerlinda, Biryn, Sofoniasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Festyn z okazji oddania do użytku drogi Żuławka Sztumska-Dzierzgoń. Wideo i zdjęcia.

Powiat sztumski. Festyn z okazji oddania do użytku drogi Żuławka Sztumska-Dzierzgoń. Wideo i zdjęcia. fot. TvRegionalna24.pl
W piątek uroczyście oddano do użytku drogę powiatową z Żuławki Sztumskiej do Dzierzgonia. Świętowano w miejscowości Bruk, położonej w połowie tej drogi. Z tej okazji zorganizowano festyn dla mieszkańców.

W piątek, 23 września br. oficjalnie oddano do użytku drogę powiatową na odcinku Żuławka Sztumska – Dzierzgoń. To największa inwestycja w ostatnim czasie w powiecie sztumskim. Modernizacja drogi liczącej ponad 10 km kosztowała 15 mln zł i po połowie sfinansowana została z budżetu państwa i powiatu.

Symbolicznego otwarcia dokonano w miejscowości Bruk, położonej w połowie tej drogi. Zamiast przecinania tradycyjnej wstęgi, samorządowcy, mieszkańcy i zaproszeni goście przekłuwali balonową girlandę.

W zorganizowanym z tej okazji festynie udział wzięli: starosta sztumski Leszek Sarnowski, wicestarosta Kazimierz Szewczun, przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Dobrosława Frączek, burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, radni powiatowi i gminni oraz mieszkańcy.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i smacznego jedzenia, a także muzycznej zabawy. W festynie uczestniczyli również sztumscy policjanci i strażacy z jednostek OSP i PSP z powiatu sztumskiego.

 

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.