Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Zostań jednym z nas! - Dzień Otwarty Komendy.

  • Wydanie nr 335/2023
  • 16 września 2022, 11:34
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Sztum. Zostań jednym z nas! - Dzień Otwarty Komendy. fot. KPP w Sztumie
Sztumscy policjanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży oraz mieszkańców powiatu, w ramach promocji zawodu policjanta, zorganizowali Dzień Otwarty Komendy. Mundurowi spotkali się w ciągu całego dnia z kilkoma grupami uczniów oraz mieszkańcami powiatu opowiadając im o swojej pracy.

Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowaniem. To służba trudna i wymagająca. Jednocześnie przynosi wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym i daje możliwości samorealizacji, kształcenia się i awansowania. 

- „Uczniowie oraz mieszkańcy powiatu podczas wizyty mieli niebywałą okazję, by przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Dodatkowo mieli możliwość zobaczenia sprzętu i wyposażenie jakim dysponują mundurowi. Policjanci podczas całego dnia odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez gości” - opowiada asp. Szt. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Policjanci każdej grupie szczegółowo przedstawiali proces rekrutacji kandydatów, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w policji. Mundurowi podkreślali młodzieży, że w tym zawodzie jest bardzo ważna chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia, ale przede wszystkim duża odporność psychiczna, gdyż stróże prawa w codziennej służbie spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Jednakże najważniejsza jest satysfakcja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, która rekompensuje wszelkie minusy służby.


 

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.