Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym – kobieta straciła prawo jazdy.

  • Wydanie nr 334/2022
  • 6 września 2022, 11:22
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym – kobieta straciła prawo jazdy. fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci sztumskiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości w Starym Mieście zatrzymali do kontroli kierującą osobowym Oplem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 61 km/h na obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

W niedzielę, 4 września br. funkcjonariusze sztumskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Stare Miasto, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 61 km/h przez kierowcę osobowego Opla. 

- „Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, mieszkanka powiatu elbląskiego straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i otrzymała dziesięć punktów karnych” - wyjaśnia KPP w Sztumie.

W tym roku sztumscy mundurowi zatrzymali 27 praw jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożną jazdę. Sztumscy policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy.

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.