Wydanie nr 336/2022, Piątek 2.12.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvdzierzgon.pl

Jak rozpoznać, że rekruter nie przygotował się do rozmowy kwalifikacyjnej?

 • Wydanie nr 336/2022
 • 4 września 2022, 11:15
 • Jak rozpoznać, że rekruter nie przygotował się do rozmowy kwalifikacyjnej?
 • Strefa obywatelskaWasze informacje
 • 1 komentarz
Jak rozpoznać, że rekruter nie przygotował się do rozmowy kwalifikacyjnej? fot. W rozmowie rekrutacyjnej uczestniczą dwie osoby, co oznacza, że obie z nich muszą się do niej należycie przygotować. Mimo tego podczas spotkania czujesz, że rekruter nie jest pewny siebie oraz nie zachowuje się profesjonalnie? Masz wrażenie, że się nie przygotował? Jak to rozpoznać? Sprawdźmy!
W rozmowie rekrutacyjnej uczestniczą dwie osoby, co oznacza, że obie z nich muszą się do niej należycie przygotować. Mimo tego podczas spotkania czujesz, że rekruter nie jest pewny siebie oraz nie zachowuje się profesjonalnie? Masz wrażenie, że się nie przygotował? Jak to rozpoznać? Sprawdźmy!
 1. Brak znajomości Twojego CV

Podczas aplikowania na wybrane oferty pracy przesłanie CV jest jednym z kluczowych punktów. W trakcie rozmowy rekruter dopytuje się ogólnikowo o Twoje poprzednie miejsca pracy czy stawia pytania dotyczące ukończonych szkoleń? Może to świadczyć o złym przygotowaniu do rozmowy. O ile szczegółowe pytania na temat obowiązków występują na rozmowach na porządku dziennym, tak zapytania o podstawowe obowiązki czy okres pracowania w danej firmie nie są zbyt profesjonalne ze strony rekrutera. Taka sytuacja może być przejawem bałaganu w dokumentach lub pobieżnego czytania dokumentów bez wnikliwej analizy wszystkich punktów wymienionych w CV.

 1. Brak uwagi ze strony rekrutera

Podczas odpowiedzi na pytania rekrutera czujesz, że nie poświęca on im uwagi? Takie zachowanie może świadczyć o nieprofesjonalizmie ze strony pracownika firmy. Każda rozmowa prowadzona przez rekrutera powinna być dla niego ciekawa. Nawet jeżeli dane stanowisko nie należy do najważniejszych w firmie, okazywanie braku zainteresowania w kierunku potencjalnego pracownika może świadczyć o braku poszanowania w firmie i arogancji ze strony innych przyłożonych.

 1. Ukazywanie stresu przez rekrutera

Jeżeli możesz wyraźnie wyczuć stres na twarzy rekrutera, może to oznaczać, że nie przygotował się on należycie do rozmowy. Takie zachowanie może również świadczyć o jego braku doświadczenia. Przy przeprowadzaniu rozmów z potencjalnymi pracownikami ważny jest profesjonalizm. Wystawienie początkującego rekrutera przez firmę mogłoby świadczyć o braku dbałości o opinie.

 1. Ponaglanie ze strony rekrutera

Rozmowa kwalifikacyjna powinna przebiegać płynnie i swobodnie. Jeżeli czujesz, że rekruter ponagla Cię podczas Twojej wypowiedzi, dodatkowo nie dając Ci skończyć zdania, może to świadczyć o złym zarządzaniu czasem w firmie. Nawet jeżeli czas na daną rozmowę już dawno został przekroczony, nie powinno być to powodem do ponaglania i przerywania potencjalnemu przyszłemu pracownikowi.

Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

Jak rozpoznać, że rekruter nie przygotował się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rybałt
rybałt 04.09.2022, 15:58
Rekrutacja do pracy często źle przebiega –
Fachowiec ma szanse mniejsze niż lebiega.
Szuka pracy mający swe ręce ze złota,
A ocenia go często head hunter miernota.
Spec odchodzi pogardliwym żegnany spojrzeniem –
Pracę dostał kto nawet nie umie być cieniem…
Nieważne, kto wiedzę ma i doświadczenie –
Wystarczy, by na łowcy ktoś zrobił wrażenie.
Musisz być malutki, pokorny jak trusia,
By cię Jaśnie Pan od razu wyrzucić nie musiał.
Kiedyś tak nie było, nie ma co się złościć,
Dzisiaj zawdzięczamy to „Solidarności”.