Wydanie nr 33/2023, Czwartek 2.02.2023
imieniny: pokaż (14 imiona)Joanna, Katarzyna, Kornel, Maria, Ermentruda, Marcin, Miłosław, Miłosława, Mirosław, Marian, Teodoryk, Korneli, Korneliusz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak radzić sobie z zespołem chronicznego zmęczenia w pracy?

Jak radzić sobie z zespołem chronicznego zmęczenia w pracy? fot. Jak radzić sobie z zespołem chronicznego zmęczenia w pracy?
Od dawna czujesz się zmęczony w pracy, nie masz chęci na nic, dodatkowo masz takie objawy jak ból gardła czy mięśni? Niestety może to oznaczać chorobę zwaną zespołem chronicznego zmęczenia. Jest ona uznawana za jedną z chorób cywilizacyjnych. Jej możliwą przyczyną mogą być alergie lub zakażenia infekcyjne, jednocześnie narażeni są na nią ludzie, którzy przeszli wypalenie zawodowe. Jak sobie z nią poradzić? Czytaj dalej!

Jakie są objawy zespołu chronicznego zmęczenia?

Do najczęściej występujących objawów zespołu chronicznego zmęczenia należą:

- uczucie silnego zmęczenia, utrzymujące się powyżej 6 miesięcy

- pogorszenie się samopoczucia

- ból gardła

- ból mięśni i stawów

- zaburzenia snu

- zaburzenia pamięci, koncentracji

Przed samodzielną diagnozą warto jednak wybrać się na badania do specjalisty, który określi, czy Twoje objawy mają związek z zespołem chronicznego zmęczenia. Istnieją bowiem inne choroby o podobnych objawach. Należą do nich m.in. cukrzyca, anemia, choroby płuc czy serca. Praca w momencie, gdy stwierdzono u Ciebie zespół chronicznego zmęczenia wydaje się być trudna do wykonywania, istnieje jednak kilka sposobów, jak poradzić sobie z objawami w pracy.

Jak radzić sobie z zespołem chronicznego zmęczenia?

1. Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Dzięki aktywności fizycznej, bieganiu czy wykonywaniu treningów jesteś w stanie w znacznym stopniu poprawić swoje samopoczucie. Nic nie wpływa na człowieka lepiej niż ruch! Jeżeli przez przewlekłe zmęczenie nie czujesz się na siłach na zrobienie treningu, krótki spacer w zupełności wystarczy, aby poprawić Twój humor. Ustal intensywność i zakres treningów ze swoim lekarzem i zacznij działać, a na pewno poczujesz poprawę!

2. Zadbaj o swoje zdrowie

Mimo chęci pracy, w momencie zdiagnozowania choroby Twoje zdrowie jest najważniejsze. Zadbaj więc o regularne badania i uczęszczanie do lekarza, tak aby nie zaniedbać swojego zdrowia. Oprócz tego postaraj się skupić na zmianie diety i dostarczaniu swojemu ciału odpowiedniej dawki snu.

3. Poznaj chorobę

Pierwsza myśl po usłyszeniu diagnozy nie jest zazwyczaj pozytywna. Mimo tego jakoś trzeba z tą chorobą żyć. Postaraj się więc poczytać więcej o jej przyczynach, skutkach. Zdaj się na wiedzę specjalisty, zadając mu wszystkie nurtujące Cię pytania. Takim sposobem bliżej poznasz tę chorobę, przez co walka z nią stanie się łatwiejsza.

 

 

 

 

 

Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

 

 

Jak radzić sobie z zespołem chronicznego zmęczenia w pracy?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.