Wydanie nr 276/2022, Poniedziałek 3.10.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Muzeum Miasta zaprasza na wystawę poświęconą obozowi niemieckiemu Stalag XX B.

Muzeum Miasta Malborka zaprasza ponownie na wystawę pt. „Stalag XX B - historia nieopowiedziana”, która była prezentowana w ubiegłym roku. Wystawa czynna jest od wtorku do soboty w godz. 10-16.

Wystawa „Stalag XX B - historia nieopowiedziana” oraz katalog zostały dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz z dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Stalag XX B Marienburg-Willenberg był niemieckim obozem jenieckim mieszczącym się w Malborku w czasie II wojny światowej. Przetrzymywano tam w niewoli podoficerów i szeregowców różnych narodowości, m.in. Polaków, Anglików, Francuzów, Włochów. Był to największy, po względem liczby jeńców pod niego podlegających, obóz jeniecki w XX okręgu wojskowym.

Wystawa pokazuje historię obozu, jego struktury i budowę, a także przedstawia jak wyglądało jenieckie życie.

Podczas pierwszego otwarcia, które miało miejsce w ubiegłym roku, wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Malborka i okolic, ale także wśród zagranicznych turystów, głównie potomków dawnych jeńców wojennych, którzy przebywali w malborskim obozie. Dlatego też, w trochę zmienionej formie, Muzeum Miasta Malborka zaprezentuje wystawę ponownie. Tym razem całość ekspozycji znajduje się w piwnicach budynku muzeum przy ul. Kościuszki 54.

 

Wystawa będzie otwarta od wtorku do soboty w godz. 10-16.

 

 

 

 

Informacja: Muzeum Miasta Malborka

Muzeum Miasta Malborka
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.