Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącenie dziecka jadącego rowerem – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 334/2022
  • 18 lipca 2022, 14:52
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Potrącenie dziecka jadącego rowerem – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

We wtorek, 12 lipca br. o godzinie 11.40 pięć zastępów wzięło udział we wspólnym patrolu z policją łodzią po rzece Nogat na odcinku rzeki od śluzy w Białej Górze do śluzy w Kraśniewie.

O godzinie 17.08 zastęp skierowano do Dzierzgonia, gdzie wiatr złamał drzewo - blokuje jeden pas drogi wojewódzkiej nr 515.

O godzinie 17.54 zastęp pojechał do miejscowości Stanowo, gdzie silny wiatr złamał drzewo i blokuje drogę powiatową.

W środę, 13 lipca br. o godzinie 10.08 pięć zastępów wzięło udział we wspólnym patrolu z policją łodzią po jeziorze Balewskim.

O godzinie 15.35 zastęp zadysponowano do miejscowości Linki, gdzie wystąpił brak dostawy energii elektrycznej, a pacjent podłączony był do koncentratora tlenu.

W czwartek, 14 lipca br. o godzinie 06.16 zastęp skierowano do miejscowości Mikołajki Pomorskie, gdzie silny wiatr złamał drzewo i zablokowało pas drogi.

O godzinie 08.55 dwa zastępy pojechały do Dzierzgonia, gdzie na ul. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym. W mieszkaniu na parterze doszło do zapalenia się śmieci przy piecu typu koza, które zostały ugaszone przez mieszkańców.

O godzinie 19.57 cztery zastępy zadysponowano do wypadku drogowego w miejscowości Tabory, gdzie doszło do potrącenia 13-letniego rowerzysty przez samochód osobowy marki Volkswagen. Rowerzysta po potrąceniu przez samochód osobowy leżał w rowie pod opieką ZRM. Samochód stał na lewym poboczu w kierunku na Myślice. Brak wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Kierowca bez obrażeń, znajdował się na zewnątrz pojazdu.

- „Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 13-latek kierując rowerem nie zachował należytej ostrożności i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej osobowym Volkswagenem, w wyniku czego doszło do zderzenia. 13-latka, mieszkańca powiatu sztumskiego z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala w Elblągu. Kierująca autem, 36-letnia mieszkanka powiatu sztumskiego była trzeźwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Śledczy wyjaśnią teraz bliższe okoliczności tego zdarzenia” - informuje KPP w Sztumie.

 

W piątek, 15 lipca br. o godzinie 14.35 zastęp skierowano do miejscowości Zielonki, gdzie w zamkniętym mieszkaniu znajdowała się prawdopodobnie osoba wymagająca pomocy.

O godzinie 20.32 cztery zastępy pojechały do miejscowości Sztum, gdzie na ul. Plebiscytowej wystąpiło zadymienie w budynku mieszkalnym. Budynek był otwarty, a mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz.

W sobotę, 16 lipca br. o godzinie 01.22 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie paliło się siano w budynku inwentarskim przy ul. Kochanowskiego.

O godzinie 22.13 zastęp skierowano do miejscowości Tulice, gdzie silny wiatr złamał drzewo i blokowało pas drogi powiatowej.

W niedzielę, 17 lipca br. o godzinie 18.41 cztery zastępy pojechały do Białej Góry, gdzie na rzece Wiśle na około 891 km na mieliźnie znajdowała się łódź pasażerska. Łódź wpłynęła na mieliznę i nie mogła dalej płynąć. Na pokładzie znajdowały się 3 osoby dorosłe, które nie wymagały pomocy medycznej. Łódź była cała, nie przeciekała.

 

 

 

 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

Zdjęcia: KPP Sztum

 

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.