Wydanie nr 186/2022, Wtorek 5.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Brawura i alkohol u kierowców podczas długiego weekendu – raport sztumskich służb mundurowych.

Brawura i alkohol u kierowców podczas długiego weekendu  – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 13 czerwca br. o godzinie 18.31 dwa zastępy pojechały do miejscowości Zakręty, gdzie w stodole leżał mężczyzna, pod którym zarwały się spróchniałe deski stropu. Osoba poszkodowana była przytomna, z widoczną raną głowy.

W czwartek, 16 czerwca br. o godzinie 11.09 zastęp zadysponowano do miejscowości Trankwice, gdzie na poboczu drogi gruntowej znajdowało się drzewo, lipa wysokości około 10m i średnicy 3m, korona drzewa zielona. Wewnątrz drzewa tliły się niewypalone pozostałości. Drzewo paliło się wcześniej już kilka razy.

O godzinie 15.07 trzy zastępy skierowano do miejscowości Koślinka, gdzie na drodze powiatowej nr 3105G doszło do wypadku. Samochód osobowy marki VW Golf V uderzył w przydrożne drzewo. Na odcinku około 30m rozsypane były resztki powypadkowe pojazdu. Pojazd znajdował się częściowo na poboczu drogi. Przód pojazdu całkowicie uszkodzony. Osoba poszkodowana leżała kilkanaście metrów od wraku pojazdu bez oznak życia (osoby postronne wyciągnęły nieprzytomną kobietę z pojazdu ). Na miejscu obecny patrol policji, który blokował drogę w obu kierunkach.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/36399,powiat-sztumski-smiertelny-wypadek-w-koslince


O godzinie 16.53 dwa zastępy pojechały do wsi Jasna, gdzie na prywatnej posesji na terenie otwartym znajdowała się studnia bez wody, do której wpadł młody jelonek i nie mógł wyjść. Głębokość studni około 3m.

O godzinie 18.09 zastęp skierowano do miejscowości Koślinka, gdzie na drodze powiatowej nr 3105G, po wypadku samochodu osobowego na drodze pozostały resztki powypadkowe i plama substancji oleistej na odcinku około 5m i szerokości 2m. Na miejscu obecny był patrol policji.

W piątek, 17 czerwca br. o godzinie 15.36 zastęp zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Traugutta nie było kontaktu z osobą mieszkająca w tym mieszkaniu. Na miejscu był patrol policji.

 

W niedzielę, 19 czerwca br. o godzinie 11.09 zastęp pojechał do wsi Przezmark, gdzie w budynku jednorodzinnym znajdował się 66-letni mężczyzna, który był po udarze i tego dnia stracił przytomność na kilka minut. W mieszkaniu był pod nadzorem sąsiadki, która jest ratownikiem medycznym. Mężczyzna był przytomny, w kontakcie logicznym, siedział na fotelu.

O godzinie 15.14 zastęp skierowano do Mikołajek Pomorskich, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych przy ul. Kościuszki pod podbitką dachową znajdowało się gniazdo owadów. W mieszkaniu przebywały osoby uczulone.

O godzinie 18.52 zastęp zadysponowano do miejscowości Minięta, gdzie na drodze powiatowej nr 3112G znajdował się uszkodzony konar drzewa, blokując oba pasy jezdni.

O godzinie 21.12 zastęp pojechał do miejscowości Balewo, gdzie na drodze powiatowej nr 3116G znajdował się uszkodzony konar drzewa, blokując oba pasy jezdni.


 

Brawura i alkohol – policjanci podsumowali weekend.

Miniony weekend był pracowity dla policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach powiatu. Mimo licznych apeli ciągle zdarzają się osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych, decydując się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Na szczęście coraz częściej osoby takie są zauważane przez innych uczestników ruchu drogowego, a ich postępowanie zgłaszane policjantom.
W weekend policjanci sztumskiej drogówki na drogach powiatu ujawnili kilkadziesiąt naruszenia przepisów ruchu drogowego. Podczas działań mundurowi zatrzymali kilkunastu kierujących, którzy przekraczali m.in. dozwoloną prędkość.

- „W ręce policjantów wpadł również kierowca, który postanowił wsiąść za kierownicę po alkoholu. 55 – letni kierowca VW został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie” - wyjaśnia st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „W Starym Targu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerzystę. Mężczyzna kierował skuterem bez kasku. Podczas kontroli okazało się, że 21-latek prowadzi pod wpływem narkotyków nie mając uprawnień. Natomiast w sobotę policjanci sztumskiej patrolówki zatrzymali do kontroli rowerzystę, badanie alkomatem wykazało u 36-latka blisko 2 promile alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierujący odpowiedzą teraz za swoje postępowanie przed sądem”.
Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków oraz czujność i koncentracja to warunki bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania względem innych użytkowników dróg.

 

 

 

 

Informację przekazali: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. asp. Karolina Gastoł - Zawicka, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.