Wydanie nr 186/2022, Wtorek 5.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat Malborski wyróżniony w Rankingu Gmin i Powiatów za 2021 r.

Powiat Malborski wyróżniony w Rankingu Gmin i Powiatów za 2021 r. fot. TvRegionalna24.pl
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to dobrowolny i bezpłatny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Powiat Malborski w swojej kategorii zajął XIV miejsce.

Powiat Malborski został wyróżniony w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. Zajął XIV miejsce w kategorii powiatów od 60 do 120 tysięcy mieszkańców. Uroczysta Gala odbyła się w środę, 8 czerwca br. w Mikołajkach na XXVIII Zgromadzeniu Ogólnym Powiatów Polskich, gdzie delegatem był starosta malborski, Mirosław Czapla.

Eksperci Związku Powiatów Polskich wydając opinię, biorą pod uwagę kryteria ujęte w dziesięciu grupach tematycznych - działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok.

Zwycięzcami Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za 2021 rok zostały w swoich kategoriach: powiat augustowski (powiaty do 60 tys. mieszkańców), powiat raciborski (powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców), powiat pilski (powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców), miasto Nowy Sącz (miasta na prawach powiatu) i Bolesławiec (gminy miejskie i miejsko-wiejskie) oraz gmina Chełmiec (gminy wiejskie).

 

W trakcie Gali wręczone zostały również medale z okazji XXX-lecia Związku Gmin Pomorskich. Nagrodę odebrał m.in. Leszek Sarnowski, starosta sztumski.

 

Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.