Wydanie nr 186/2022, Wtorek 5.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Przekroczenie prędkości, niesprawne pojazdy i pijani rowerzyści – podsumowanie policyjnej akcji.

  • Wydanie nr 186/2022
  • 25 maja 2022, 12:29
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Przez cały weekend policjanci z sztumskiej drogówki prowadzili działania pn. „Motocykle”, których celem było zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie. W trakcie działań policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy ponieśli konsekwencje swojego zachowania.

Sobota i niedziela, 21 i 22 maja br. były dniami, w których funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zwracali szczególną uwagę na motocyklistów. Działania „Motocykle” miały na celu zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie.

- „Podczas działań policjanci skontrolowali  42 pojazdy i 14 motocykli. Ujawniono także 16 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości. Okazało się także, że trzy pojazdy, w tym jeden motocykl były niesprawne technicznie” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „W trakcie działań „Motocykle” policjanci ze sztumskiej drogówki zatrzymali pięciu mieszkańców powiatu sztumskiego, którzy jechali rowerami pod wpływem alkoholu. Wszyscy ponieśli konsekwencje swojego zachowania. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł”.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Natomiast pamiętajmy, że motocyklista w przypadku zderzenia z samochodem, nie posiada ochrony w postaci karoserii. Dlatego ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Widząc samochód, który stoi na drodze podporządkowanej, należy wziąć pod uwagę, że kierowca „puszki” nie zauważy motocyklisty. Jazda z prędkością umożliwiającą wyhamowanie lub skuteczne ominięcie przeszkody, jest jedyną gwarancją na bezpieczny powrót do domu.


 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.