Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomagamy Ukrainie – Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego. 12.05.2022.

Pomagamy Ukrainie – Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego. 12.05.2022. fot. TvRegionalna24.pl
W czwartek w Ustce odbył się kolejny Konwent Powiatów naszego województwa z udziałem m.in. Wojewody i Wicemarszałka Województwa Pomorskiego.

W czwartek, 12 kwietnia w Hotelu Grand Lubicz w Ustce pow. słupski odbył się Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego, którego głównym tematem była pomoc Ukrainie w obliczu konfliktu zbrojnego na jej terenie.

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski oraz Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego przedstawili informacje dotyczące sytuacji związanej z ukraińskimi uchodźcami w naszym województwie.

Do tej pory w województwie pomorskim numer PESEL nadano ponad 77 tys. obywateli Ukrainy. W przeważającej większości są to kobiety w wieku od 18 do 65 roku życia (ponad 45%).

W ramach Funduszu Pomocy do tej pory Pomorski Urząd Wojewódzki przekazał jednostkom samorządu terytorialnego ponad 126 mln zł na sfinansowanie pobytu uchodźców z Ukrainy w naszym województwie.

Wojewódzki i Powiatowe Urzędy Pracy pomagają obywatelom Ukrainy w poszukiwaniu pracy i podjęciu zatrudnienia. Do tej pory zatrudnienie znalazło już przeszło 5,5 tys. uchodźców. W szkołach województwa pomorskiego na lekcje uczęszcza prawie 11 tys. uczniów z Ukrainy do 945 placówek oświatowych.

- „Podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom Pomorza, którzy przyjmują uchodźców pod swój dach, otaczają opieką i wsparciem, pomorskim samorządom, organizacjom pozarządowym, ochotniczym strażom pożarnym, które zmieniają swe świetlice w tymczasowe domy dla uchodźców i pomagają w organizowaniu transportu, mieszkańcom wsi, którzy udostępniają świetlice dla skrzywdzonych przez wojnę, parafiom dającym tym osobom dach nad głową, jedzenie i opiekę, tym, którzy jeszcze inaczej wspierają uchodźców, a w szczególności wolontariuszom” - podsumował Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.


 

Więcej szczegółów w materiale wideo. Zapraszamy na pełny zapis z Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.