Wydanie nr 272/2023, Piątek 29.09.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Przyznano środki finansowe na organizację imprez. Sprawdź, co wydarzy się w najbliższych miesiącach.

  • Wydanie nr 272/2023
  • 8 kwietnia 2022, 10:03
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
  • SztumUrzędowe
Sztum. Przyznano środki finansowe na organizację imprez. Sprawdź, co… fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W marcu rozstrzygnięto powiatowe konkursy na realizację zadań na rzecz osób niepełnosprawnych, w zakresie edukacji i wychowania oraz kultury i sztuki.

W środę, 6 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Sztumie podpisano umowy z przedstawicielami społeczników. Środki finansowe trafią do czterech organizacji, które złożyły wnioski na rzecz osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Seniorów Dzierzgońskich otrzymało wsparcie na wycieczkę do Poznania. Nadwiślańska Fundacja Rozwoju pozyskała pieniądze na organizację cyklu działań o zachowaniu zdrowia. Stowarzyszenie do Życia za Życie będzie mogło zorganizować eko festiwal „Zielona Przystań”. Stowarzyszenie pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej dostało wsparcie na projekt „Piękno świata w jednym miejscu - Kaszubski Park Miniatur”.

- „Spośród ofert, które wpłynęły na konkurs w zakresie działań edukacji, oświaty i wychowania przyznano dwie dotacje” - wyjaśnia Starostwo Powiatowe w Sztumie. - „Pierwsza z nich trafi do Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańsk - Hufiec Malbork. Harcerze otrzymali wsparcie na obóz i kolonię zuchową „Jesteśmy eko”. Druga dotacja trafi do Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej na organizację turnieju rycerskiego na sztumskim zamku”.

Dwie dotacje przyznano także na realizację działań w zakresie kultury, sztuki i dziedzictwa kulturowego. Towarzystwo Miłośników Ziemi Sztumskiej otrzymało dotację na konferencję historyczną i wyjazd studyjny „O utrzymanie polskości Powiśla w dwudziestoleciu międzywojennym”. Fundacja Pomerania Progress otrzymane środki będzie mogła przeznaczyć na budowanie marki regionu Powiśle.


 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Sztumie

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztum


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.