Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zmarł ks. prałat Jan Żołnierkiewicz. W poniedziałek ceremonia pogrzebowa.

  • Wydanie nr 335/2023
  • 7 kwietnia 2022, 09:46
  • Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku
  • RamówkiOdeszli †
Malbork. Zmarł ks. prałat Jan Żołnierkiewicz. W poniedziałek ceremonia… fot. Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku
We wtorek, 5 kwietnia br. w wieku 89 lat zmarł wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku, ksiądz Jan Żołnierkiewicz.

Ks. mgr Jan Żołnierkiewicz był kapelanem honorowym Jego Świątobliwości, kanonikiem seniorem Kapituły Katedralnej Elbląskiej w Elblągu, emerytem. Urodził się 1 marca 1933 r. w Odcedzie. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1957 r. w Olsztynie. Zmarł 5 kwietnia br. w Nowym Dworze Gdańskim.

Praca duszpasterska: wikariusz w kościele św. Józefa w Morągu i kościele Świętej Trójcy w Kwidzynie; proboszcz w parafii św. Antoniego Padewskiego w Gąskach, w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Rucianem-Nidzie, parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku; inne: diecezjalny duszpasterz nauczycieli, dziekan dekanatu Malbork, kapelan szpitala w Malborku, duszpasterz Drogi Neokatechumenalnej w Malborku.

 

Program uroczystości pogrzebowych śp. ks. prałata Jana Żołnierkiewicza w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku.

W niedzielę, 10 kwietnia br. o godz. 18:00 odbędzie się Msza Święta w intencji Zmarłego pod przewodnictwem Ks. Bp. Wojciecha Skibickiego, a o godz. 19:15 nastąpi wprowadzenie trumny do kościoła oraz czuwanie modlitewne do godz. 22:00. W czasie czuwania odbędą się nieszpory z homilią Ks. Bp. Wojciecha Skibickiego, modlitwa różańcowa oraz Droga Neokatchumenalna (pożegnanie).

W poniedziałek, 11 kwietnia br. o godz. 11:00 nastąpi wprowadzenie trumny do kościoła i czuwanie modlitewne: jutrznia oraz koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 12:00 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa, której przewodniczył będzie Biskup Elbląski Jacek Jezierski, po czym nastąpi wyprowadzenie trumny z kościoła, przejazd na cmentarz komunalny w Malborku (ul. Głowackiego) oraz złożenie ciała zmarłego Kapłana do grobu.


 


 

Informacja i zdjęcie: Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku


 


 

 


 

Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Odeszli †