Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Trudne warunki na drogach - policjanci apelują o ostrożność.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 22 stycznia 2022, 10:11
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Trudne warunki na drogach - policjanci apelują o ostrożność. fot. Zdjęcie poglądowe
Na drogach występują trudne warunki atmosferyczne. Sztumscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.

 

Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudnienia dla kierujących. Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami może zalegać śnieg i błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

- „Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Szczególnie trzeba uważać w pobliżu lasów, na wzniesieniach i w pobliżu zbiorników wodnych- jezdnia może tam być szczególnie śliska” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy tez w przy dojeżdżaniu do nich. Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ciągle jeszcze krótki dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego korzystanie z drogi, a szczególnie gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników”.

 

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.