Wydanie nr 221/2022, Wtorek 9.08.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Klarysa, Miłorad, Domicjan, Domicjana, Dominika, Roland, Roman, Jan, Romuald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejne skargi na bezczynność Burmistrza Miasta Malborka wysłane do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Po artykule dotyczącym rezygnacji Bogdana Gałązki z funkcji Dyrektora Muzeum Miasta Malborka i błyskawicznej reakcji magistratu na jego treść okazało się, że jednak urzędnicy znają naszego redakcyjnego maila i umieją wysłać do nas wiadomość w krótszym, niż 14 dni czasie.

 

Jak już wcześniej pisaliśmy na łamach naszej telewizji, pytania od mieszkańców, które wysyłamy do malborskiego magistratu pozostają bez odpowiedzi od kilkunastu miesięcy. Wyjątkiem okazała się sytuacja po opublikowaniu artykułu https://tvmalbork.pl/aktualnosci/34584,dlaczego-urzad-miasta-malborka-boi-sie-prawdy, po którym w ciągu kilku dni od ukazania się wspomnianego artykułu, otrzymaliśmy rzeczoną odpowiedź. Redakcja TvRegionalna24.pl od tamtego czasu nie zaprzestała wysyłania pytań do włodarzy Malborka od mieszkańców. Niestety, w dalszym ciągu pytania te pozostają bez odpowiedzi, mimo upłynięcia ustawowego czasu 14 dni. Czy to oznacza, że nasze maile cały czas krążą w wirtualnej przestrzeni i mogły ponownie trafić „omyłkowo” na skrzynkę pocztową nie tego urzędnika, co trzeba? Zatem po raz kolejny prosimy rzeczonego pana urzędnika o przejrzenie dogłębnie swojej skrzyneczki pocztowej, bo być może nasze maile z pytaniami od mieszkańców Malborka w jakiś dziwny sposób zawieruszyły się u niego, zamiast trafić do właściwego odbiorcy.

 

 

 

 

Zabawa w kotka i myszkę.

W swoim oświadczeniu z 5 stycznia 2022 r. Burmistrz Miasta Malborka zarzuca naszej telewizji, że nie zwróciliśmy się z wnioskiem do magistratu o oficjalną wypowiedź dotyczącą rezygnacji Bogdana Gałązki z funkcji Dyrektora Muzeum Miasta Malborka. Panie Burmistrzu, bądźmy choć raz poważni. Od kilkunastu miesięcy wysyłamy do Urzędu Miasta pytania, które do tej pory nadal pozostają bez odpowiedzi. Nikt, żaden urzędnik nie odpisuje na nasze maile, zatem o czym Pan pisze w swoim oświadczeniu? Mamy wierzyć, że gdybyśmy akurat w tej konkretnej sprawie wysłali pytanie do Pana, to otrzymalibyśmy zwrotną odpowiedź? Mało prawdopodobne.

Nie oznacza to jednak, że przestaniemy wysyłać pytania do malborskiego magistratu. Wręcz przeciwnie. Jednakże w związku z tym, że po upływie ustawowych 14 dni nadal nie otrzymujemy odpowiedzi, stąd też kierujemy kolejne Skargi na bezczynność Burmistrza Miasta Malborka do Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Aż do skutku.

 

Do tej pory wysłane zostały 3 skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na bezczynność Burmistrza Miasta Malborka: w sprawie wysokości odprawy emerytalnej dla Józefa Barnasia, zastępcy Burmistrza (odpowiedź z magistratu malborskiego uzyskaliśmy po kilku dniach od wysłania skargi), w sprawie Środowiskowego Domu Samopomocy w Malborku oraz przycinania drzew i oświetlenia dróg (te zapytanie do magistratu wysłaliśmy w styczniu 2021 r.). Kolejne są przygotowywane.

 

Pragniemy przypomnieć, że to na Państwa pytania Burmistrz Miasta Malborka nie udziela nam odpowiedzi.

 

 

 

 

Będzie audyt czy go nie będzie?

Jeszcze przed przejęciem Muzeum Miasta Malborka przez Bogdana Gałązkę, przeprowadzona została inwentaryzacja, której protokół trafił już na ręce Burmistrza Malborka. Prawdopodobnie dotychczasowej działalności Muzeum Miasta Malborka ma również przyjrzeć się audytor wewnętrzny.

Mamy głęboką nadzieję, że jego wnioski zostaną podane do publicznej wiadomości i również na łamach naszej telewizji będziemy mogli je opublikować. Oczywiście, jeżeli faktycznie Burmistrz zleci taki audyt. Bo skoro Muzeum ma tymczasowego p.o. Dyrektora, który podpisał dokument o treści m.in., że „... w momencie przejmowania dokumentacji, ruchomości i nieruchomości w Muzeum nie stwierdziłem braków”, to może audyt nie będzie już taki konieczny, bo wszystko się zgadza i jest okej...

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jolka
Jolka 03.02.2022, 12:35
Srały muchy, będzie wiosna.
A może TVMalbork się mści za to że już urząd im nie płaci za transmisje sesji.
Śmieszni jesteście
Piotr
Piotr 03.02.2022, 12:51 (odpowiedź do Jolka)
Z tego co wiem ( a wiem dobrze) to TvMalbork obecnie radzi sobie o wiele, wiele lepiej bez umowy z Urzędem Miasta Malborka i nie jest uwikłany w głęboką sieć powiązań co widać gołym okiem na pozostałych portalach. Urzędowi nie zależy na oglądalności, przecież to widać po statystykach oglądalności sesji w Malborku.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2022, 05:03
Malbork to zawoalowane miasto
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 10.01.2022, 09:57
Bardzo się cieszę że jako TV Malbork zadajecie państwo niewygodne pytania naszym urzędnikom i wytrwale oczekujecie od nich odpowiedzi , jako mieszkańcy Malborka mamy prawo wiedzieć na co są przeznaczone nasze środki . jakie są podejmowane decyzje i kto jest za nie odpowiedzialny.
Eh
Eh 10.01.2022, 23:48 (odpowiedź do Mieszkaniec Malborka )
Nasze pieniądze idą w znacznej części na odprawy emerytalne dla włodarzy. Ja tylko czekam na wybory, niech se pan wsadzi w d* te swoje fałszywe dzień dobry na ulicy! Kumoterstwo jednym słowem. Co się wyrabia w tym mieście. Dyrektorzy na państwowych stołkach siedzący po palcu burmistrzom potrafią tylko pracowników zastraszać bo plecy mają szerokie… ale to tylko kwestia czasu. Wstyd mi za taki Urząd.
Widz
Widz 09.01.2022, 19:42
Ta władza zaora Malbork.
obserwator
obserwator 10.01.2022, 10:13 (odpowiedź do Widz)
Malbork zaorała poprzednia władza. Wszak parcele ma wszędzie i to jakoś TV nie przeszkadzało. W stosunku do obecnego burmistrza widzę z Waszej strony ogromną napastliwość, często okraszoną brakiem kultury z Waszej strony. Trochę cierpliwości. Odpowiedź pewnie zostanie udzielona...
Ola
Ola 12.01.2022, 20:37 (odpowiedź do obserwator)
Jasne. W nasz urzad to juz od 2 lat nie wierzę. Robia co chcą.
Al
Al 10.01.2022, 12:15 (odpowiedź do obserwator)
I bardzo dobrze, że posprzedawali przynajmniej będą podatki i miejsca pracy, czego tu nie rozumiesz? Nie brałeś udziału w przetargach?
M-k
M-k 10.01.2022, 11:16 (odpowiedź do obserwator)
Dokładnie da się zauważyć nie ma tygodnia bez artykułu jaki to burmistrz nie jest zły coś w tym jest
Roman
Roman 10.01.2022, 12:23 (odpowiedź do M-k)
Może burmistrz nie jest zły tylko otacza się niewłaściwymi ludźmi?
Ola
Ola 12.01.2022, 20:38 (odpowiedź do Roman )
I to jest 100% trafna odpowiedź
Miriam
Miriam 10.01.2022, 23:52 (odpowiedź do Roman )
Co to za burmistrz, który zamiata pod dywan problemy. Np. dlaczego do dziś nie jest wyłoniony nowy dr śds? tylko koleżka zastraszacz kobiet zgarnia dodatkowe profity za nic nierobienie?!