Wydanie nr 23/2022, Niedziela 23.01.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Żona zamordowanego na Osiedlu Południe z zarzutem zabójstwa.

Malbork. Żona zamordowanego na Osiedlu Południe z zarzutem zabójstwa. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 36 - letniego mężczyzny. Na polecenie prokuratora, 16 grudnia br. funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 31 - letnią kobietę oraz 34 - letniego mężczyznę.

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, 30 października br. na Osiedlu Południe w Malborku. Do wchodzącego do budynku 36 – latka podszedł mężczyzna. Z bardzo dużą siłą zadał mu kilkanaście ciosów nożem, w tym w klatkę piersiową, po czym zbiegł.

- „Pokrzywdzony zmarł w następstwie masywnego krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych” - informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „W sprawie prowadzono intensywne czynności. Przeanalizowano obszerne dane telekomunikacyjne oraz szereg zapisów monitoringów. Czynności te doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania dwóch osób mających związek z zabójstwem - żony pokrzywdzonego oraz pozostającego z nią w bliskich relacjach 34 - letniego mężczyzny”.

 

Prokurator obojgu zarzucił dokonanie wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze bezpośrednim zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

- „Czynności z udziałem podejrzanych przeprowadzono w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku w dniu 16 grudnia 2021 roku” - informuje Grażyna Wawryniuk. - „Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa i złożyli wyjaśnienia”.

 

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Zarzucone przestępstwo, zakwalifikowane z art. 148 § 2 pkt 1 kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Iza
Iza 19.12.2021, 17:51
szok takie coś w malborku