Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowcy pod wpływem i bez uprawnień - policyjny raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 24 listopada 2021, 08:27
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Kierowcy pod wpływem i bez uprawnień - policyjny raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m.in. kierowcę pod wpływem narkotyków, kierowcę na podwójnym gazie, a także kierowców z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Pijany kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

W miniony weekend funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zauważyli kierującego osobową Mazdą, który najprawdopodobniej może nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mundurowi podjęli interwencję wobec kierującego. Jak się okazało, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto, w trakcie interwencji mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. 26-latek został przebadany urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u kierującego ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkaniec gminy Dzierzgoń odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Prowadziła samochód pod wpływem narkotyków.

W sobotę, 20 listopada br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sztumie, patrolując gminę Sztum zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena. W trakcie kontroli drogowej kierująca 35-latka wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy, że może być pod wpływem narkotyków. Policjanci poddali kierującą badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 35-latka jest pod wpływem amfetaminy. Mieszkanka powiatu sztumskiego została zatrzymana oraz przewieziona do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.
Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem środków odurzających 35-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Jechał autem bez aktualnych badań technicznych.

W sobotę, 20 listopada br. policjanci prewencji KPP w Sztumie, patrolując ulice miasta zauważyli osobowego Daewoo, którego kierujący najprawdopodobniej nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto zostało zatrzymane do kontroli. W trakcie kontroli, po sprawdzeniu 32-latka w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna wcześniej był zatrzymywany przez funkcjonariuszy za kierowanie pojazdem bez uprawnień. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych, ponieważ wcześniej miał zabrany dowód rejestracyjny oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pojazd został odholowany na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, funkcjonariusze odstąpili od wystawienia mandatów karnych, tylko sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. 32-latowi grozi kara grzywny do 5 tys. zł.

32-latek poniesie też karę finansową, nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za kierowanie autem bez aktualnego ubezpieczenia OC.

 

 

 

 

Siadał za kierownicę, mimo zakazu sądowego.

W miniony weekend policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sztumie w trakcie kontroli drogowej zauważyli osobowe Audi, którego kierujący najprawdopodobniej posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że 21-latek kilka miesięcy temu stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem narkotyków oraz posiada zakaz sądowy prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do marca 2024 r. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej był kilkukrotnie zatrzymywany przez funkcjonariuszy za kierowanie pojazdem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

21-letni mieszkaniec gm. Stary Targ odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za kierowanie samochodem w czasie obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz przedłużenie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 

 

 

Informację przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.