Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Produkowali spirytus ze środków do dezynfekcji.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 18 listopada 2021, 09:48
  • WMOSG
  • Na sygnale
Produkowali spirytus ze środków do dezynfekcji. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnili nielegalny spirytus o szacunkowej wartości 49 tys. zł. Małżeństwo z Gdyni po raz kolejny usłyszało zarzuty przetwarzania alkoholu etylowego. Ich nielegalny biznes polegał na tym, że ze środków do dezynfekcji robili lewy spirytus.

 

Wszystko zaczęło się od przeszukania pomieszczeń garażowych w Gdyni pod koniec sierpnia br. Wówczas funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnili ponad 370 litrów spirytusu bez akcyzy. Szacunkowa wartość zdeponowanego alkoholu to 30 tys. zł. Wtedy to gdyńskie małżeństwo straciło cały sprzęt do oczyszczania alkoholu. Zdeponowano m.in. pompę do przelewania wyrobów spirytusowych, filtry, zbiornik 200-litrowy, nagrzewarkę, kapslownicę do butelek. Ponadto zabezpieczono około 300 pustych butelek, preparat do dezynfekcji o wadze 15 kg, prawie 200 etykiet z napisem spirytus rektyfikowany 95% oraz nakrętki do butelek.

 

 

45-letnia kobieta i jej 57-letni małżonek nie przejęli się stratą nielegalnego towaru i urządzeń do jego wytwarzania. Szybko odbudowali „warsztat produkcyjny”, zmieniając lokalizację. Tym razem nielegalna działalność miała miejsce w jednym z domków na terenie ośrodka wypoczynkowego w powiecie puckim.

 

 

We wtorek, 16 listopada br. funkcjonariusze SG ujawnili kolejny spirytus ich produkcji. Zabezpieczyli 230 litrów alkoholu o wartości prawie 19 tys. zł. Zdeponowali pompy, filtry, kapslownicę, nakrętki do butelek. Małżeństwo usłyszało zarzuty wytwarzania nielegalnych wyrobów alkoholowych, celem dalszej odsprzedaży. Teraz odpowiedzą przed sądem.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.