Wydanie nr 23/2022, Niedziela 23.01.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policja podsumowała tegoroczną akcję ZNICZ.

Policja podsumowała tegoroczną akcję ZNICZ. fot. zdjęcie poglądowe
Policyjne działania związane z dniem Wszystkich Świętych rozpoczęły w piątek, 29 października i trwały do wtorku, 2 listopada. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali policjanci ruchu drogowego, którzy skupili się przed wszystkim na bezpieczeństwie pieszych. Funkcjonariusze dbali o ład i porządek w okolicach przejść dla pieszych oraz dróg dojazdowych do cmentarzy.

 

W powiecie malborskim było bezpiecznie.

Przez pięć dni policjanci z wydziału ruchu drogowego, funkcjonariusze prewencji oraz straży miejskiej na terenie powiatu malborskiego czuwali nad bezpieczeństwem osób, które odwiedzały groby swoich bliskich. Przez cały świąteczny okres w rejonach cmentarzy mundurowi kierowali ruchem i czuwali nad bezpieczeństwem zarówno kierujących ja i pieszych.

- „Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz badali trzeźwość kierujących” - informuje podkom. Katarzyna Marczyk z Wydziału Prewencji KPP w Malborku. - „Podczas prowadzonych przez mundurowych wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku na drodze. Policjanci odnotowali 9 kolizji i wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców”.


 


 

W powiecie nowodworskim nie doszło do żadnego wypadku.

Przez czas trwania akcji „Znicz” funkcjonariusze z powiatu nowodworskiego czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

- „W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Nowego Dworu Gdańskiego i powiatu doszło do 2 kolizji drogowych, natomiast w tym roku nie odnotowaliśmy wypadku drogowego” - informuje sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Mimo tłumów na drogach, na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Mundurowi przeprowadzali również kontrole stanu trzeźwości ujawniając 5 nietrzeźwych kierujących”.


 

 

 

W powiecie sztumskim kierowca stracił prawo jazdy.

W tegorocznej akcji „Znicz” uczestniczyli policjanci ruchu drogowego i prewencji z powiatu sztumskiego. W ciągu tych dni na sztumskich drogach doszło do 2 kolizji i 1 wypadku drogowego. - „Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, jednego kierowcę kierującego pod wpływem narkotyków oraz jednego po użyciu alkoholu” - informuje st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 144 osoby, z czego 139 kierowców przebadano na zawartość alkoholu. Policjanci nałożyli 58 mandatów karnych – większość za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz pouczyli 13 osób. Zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h”.


 

 

 

Policjanci dziękują zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.
Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.