Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Na terenie zamku znaleziono bombę.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 27 pażdziernika 2021, 11:13
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Malbork. Na terenie zamku znaleziono bombę. fot. KPP Malbork
We wtorek na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku policjanci wspólnie z pracownikami oraz innymi służbami przeprowadzili ćwiczenia dowódczo – sztabowe. Celem przeprowadzonych działań było usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowej. Policjanci doskonalili umiejętności współdziałania z funkcjonariuszami straży pożarnej, służb medycznych i żołnierzami WOT-u. Choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją, wszyscy podeszli do niego bardzo poważnie.

 

We wtorek, 26 października br. o godz. 10.30 Komendant Straży Muzeum Zamkowego w Malborku poinformował policję o znalezieniu na dziedzińcu zamkowym paczki nieznanego pochodzenia, z której wystawały przewody. Dyżurny wysłał natychmiast na miejsce policjantów, którzy potwierdzili to zgłoszenie. Natychmiast ewakuowano pracowników i zwiedzających, wyznaczając strefę bezpieczeństwa. Na miejsce przybyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Pogotowia Energetycznego i Gazowego.

 

Z uwagi na duży obszar prowadzonych działań, ze wsparciem przybyli żołnierze 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku. Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z malborskiej jednostki podczas sprawdzania terenu zamku znalazła 2 osoby ranne, które zostały zaopatrzone przez medyków i ewakuowane z miejsca zagrożenia. Po dotarciu na miejsce grupy minerskiej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, urządzenie wybuchowe zostało zneutralizowane.

 

Wspólne działania wszystkich służb były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między uczestnikami ćwiczeń, a wnioski i uwagi będą stanowić cenny materiał dydaktyczny, który pozwoli w przyszłości poprawić i usprawnić likwidowanie zagrożeń.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
...
... 27.10.2021, 21:45
a mnie zawsze zastanawia jak się ma taki "trening" do realnego życia. skoro wiesz to że to fałszywe... to mogę wypić piwo i sobie pójść