Wydanie nr 300/2021, Środa 27.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Frumencjusz, Sabina, Iwona, Wincenty, Siestrzemił, Manfred, Manfreda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci apelują – bądź rozsądny, nie jedź po alkoholu!

  • Wydanie nr 300/2021
  • 1 pażdziernika 2021, 10:26
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Policjanci apelują – bądź rozsądny, nie jedź po alkoholu! fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Swoją bezmyślnością mogą doprowadzić do wypadku, którego skutki będą nieodwracalne.

 

Mimo zaostrzonych przepisów, wielu kierujących nadal bezmyślnie wsiada do auta pod wpływem alkoholu, nie myśląc o tym, że swoją decyzją mogą spowodować tragiczny wypadek, którego skutki będą nieodwracalne. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali pijanych kierowców, rowerzystów czy motorowerzystów. Od początku 2021 r. w powiecie nowodworskim policja odnotowała 90 nietrzeźwych kierujących.

 

 

 

 

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych, które są nieodwracalne. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność, zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości.

 

 

Policja apeluje również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję, bądź uniemożliwili mu dalszą kontynuację jazdy. W ten sposób każdy z nas może uratować czyjeś zdrowie lub życie. Jeśli nie reagujemy, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyrażamy przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca. Pamiętaj - „Nie reagujesz-akceptujesz”.

 

 

 

Twoja bezmyślność w jednej sekundzie może zniszczyć czyjś cały świat. Bądź odpowiedzialny! NIE JEDŹ PO ALKOHOLU !!

 

 

 

 

Informację, zdjęcie i materiał wideo przekazał: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.