Wydanie nr 300/2021, Środa 27.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Frumencjusz, Sabina, Iwona, Wincenty, Siestrzemił, Manfred, Manfreda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Pobił własną matkę i groził jej śmiercią.

  • Wydanie nr 300/2021
  • 21 września 2021, 08:18
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Pobił własną matkę i groził jej śmiercią. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 38-letniego mężczyznę, który stosował przemoc wobec matki. Według ustaleń mundurowych sprawca przyszedł do mieszkania kobiety i zaczął jej grozić śmiercią, a potem ją pobił. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

 

W czwartek, 16 września br. po godzinie 21 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z patrolówki. Funkcjonariusze, gdy przyjechali na miejsce, na klatce schodowej bloku zastali awanturującego się mężczyznę. Stróże prawa ustalili, że agresywny mężczyzna przed interwencją groził śmiercią matce, a potem ją pobił. Mundurowi przestraszonej kobiecie powiedzieli, że takie zachowanie sprawcy jest przestępstwem.

 

 

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca nie mieszka w tym mieszkaniu, lecz przyszedł tylko w odwiedziny. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego 38-letniego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie za zawartość alkoholu wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.

 

 

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 38- latkowi zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się z matką. Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że przemoc wobec osób najbliższych nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP w Tczewie

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.